Chcesz sprzedać samochód w skupie ale nie wiesz, czego się spodziewać? Chociaż każdy auto skup Szczecin może rządzić się swoimi prawami, to pewne zasady obowiązują w większości z nich. Sprawdziliśmy, czego możesz się spodziewać w punktach zajmujących się kupnem używanych samochodów.
Internetowa rewolucja lub tradycyjny kontakt telefoniczny
Skupy aut w Polsce są coraz popularniejsze Im jest ich więcej na rynku, tym więcej udogodnień proponują swoim klientom. Obowiązującym standardem jest udostępnianie na stronie internetowej formularza, dzięki któremu użytkownicy mogą zgłosić samochód do wyceny bez konieczności udawania się do firmy. W formularzu należy wpisać podstawowe dane pojazdu, rzadziej ocenić jego stan. Jeśli skup jest profesjonalny, to z pewnością nie będziemy długo oczekiwać na odpowiedź od handlowca.
W przypadku osób, które nie mają możliwości lub chęci wypełniania formularza pozostaje kontakt telefoniczny z handlowcem. Często jest to najlepszy sposób wstępnego kontaktu (zwłaszcza, jeśli potrzebujemy rozwiać wątpliwości związane ze sprzedażą i poznać bliżej osobę nabywcy, a także politykę skupu którym jesteśmy zainteresowani).
Spotkanie z handlowcem
Po przekazaniu do skupu danych, związanych ze sprzedawanym autem możemy się spodziewać, że jego pracownik się z nami skontaktuje i spotka, proponując konkretną cenę za dany model auta. Zazwyczaj osoby, które mają za zadanie wycenę auta są w tym temacie doświadczone i będą potrafiły wyjaśnić, jakie przesłanki idą za konkretną ceną. Od ciebie zależy, czy przyjmiesz ofertę i przejdziesz do kolejnego etapu sprzedaży swojego pojazdu.
Umowa – na co zwracać uwagę
Spisanie umowy można uznać za najważniejszą część przekazania auta do skupu. Zazwyczaj każdy taki punkt ma gotowe wzory umów, jednak przed jej podpisaniem dokładnie się z nią zapoznaj. Po podpisaniu umowy kupna – sprzedaży samochód stanie się własnością punktu skupu. Większość takich miejsc oferuje gotówkę od ręki, inne proponują swoim klientom przelew na rachunek bankowy.
Dlaczego skup aut?
Plusy skup aut Stargard trudno przecenić. To, co najbardziej cieszy korzystających z niego klientów to szybka gotówka i pozbycie się niepotrzebnego pojazdu oraz kosztów, które generuje. Po podpisaniu umowy ze skupem nie musimy się interesować jego dalszymi losami (inaczej jest w przypadku oddania auta do komisu, w którym nie zarobimy aż do momentu finalizacji transakcji z klientem). Pomijamy też aspekt oczekiwania na klienta, odbierania telefonów od zainteresowanych, promowania oferty i pokazywania auta, co czeka każdą osobę decydującą się na sprzedaż osobistą. Warto poznać ofertę lokalnych skupów – to pozwoli nam zaoszczędzić czas i nerwy, szybko pozbyć się samochodu i uzyskać gotówkę od ręki. Warto też pamiętać, że zazwyczaj pierwsza oferta skupu jest najwyższa – powrót do handlowca po nieudanej próbie samodzielnej sprzedaży może skutkować niższą kwotą, jaką nam zaproponuje.