Witamina C Visanto jak stosować?

Witamina C jak stosować?

Najpopularniejszym zaleceniem przy ostrych infekcjach dróg oddechowych, grypie i podobnych chorobach zakaźnych i zapalnych jest dodanie witaminy C do codziennej diety. Kwas askorbinowy, to inna nazwa witamin z tej grupy, a współcześni producenci oferują wiele form jej uwalniania. Dotyczy to dorosłych i dzieci, w tym także tych z dodatkami smakowymi. Popularną na rynku jest witamina C visanto jak stosować, aby uzyskać najlepsze korzyści? W przypadku produktu w postaci drobno zmielonego proszku, należy pół łyżeczki produktu rozpuścić w płynie, najlepiej w temperaturze pokojowej i wypić. Witaminę C visanto w proszku należy przyjmować 2 razy dziennie po pół łyżeczki.

Codzienna rola witaminy C niezwykle ważna dla organizmu

 • Działa, jako silny przeciwutleniacz
 • Uczestniczy w metabolizmie węglowodanów
 • Wpływa na krzepnięcie krwi
 • Wzmacnia dziąsła
 • Zapewnia prawidłowe funkcjonowanie tkanki łącznej i kostnej
 • Niezbędna do produkcji kolagenu
 • Wspomaga wchłanianie żelaza i wapnia
 • Poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego.

Jedyną wadą witaminy C jest to, że nie jest ona wytwarzana samodzielnie w organizmie i nie kumuluje się w przypadku pojawienia się idei zapasów do wykorzystania w przyszłości. Jest to grupa witamin rozpuszczalnych w wodzie wydalanych z organizmu wraz z wodą. Osoby, które chcą przyjmować czystą mikrobiologicznie witaminę C visanto jak stosować dowiedzą się czytając zalecenia producenta na opakowaniu. Nie powinny jej stosować osoby, które mają predyspozycje do kamieni nerkowych lub już chorujące na to schorzenie. Ważne! Zalecana dzienna porcja witaminy C visanto w proszku to 1 gram, czyli 1000 mg – dla osoby dorosłej.

Polecamy również:

Kto potrzebuje witaminy C Visanto?

Jedną z głównych funkcji kwasu askorbinowego jest udział w syntezie cząsteczek białka: rola witaminy jest bardzo ważna w produkcji kolagenu (elastyczność skóry, zdrowie stawów), kortykosteroidów (procesy metaboliczne), protrombiny (krzepnięcie krwi). Na tej podstawie można stwierdzić, że zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C, większe niż dzienne, będzie charakterystyczne dla szerokich grup ludności. Zarówno ze względu na wiek, jak i obecność negatywnych czynników zewnętrznych:

 • Praca lub przebywanie w zanieczyszczonym środowisku
 • Uzależnienie od nikotyny
 • Posiadanie ograniczeń dietetycznych z różnych powodów
 • Zwiększony stres psycho-emocjonalny i fizyczny
 • Z obecnością chorób skóry
 • Stymulowanie wchłaniania preparatów żelaza
 • Podczas rekonwalescencji po operacji, gojeniu ran
 • W obecności chorób przewlekłych.

Kolejnym obszarem zastosowań jest kosmetologia, produkty z witaminą C znajdują szerokie zastosowanie w zapobieganiu i spowalnianiu procesów starzenia, zwalczaniu plam starczych, leczeniu po zabiegach, trądziku, a także przywracaniu naturalnej, jakości nawilżenia skóry.

Witamina C Visanto jak stosować – 100% z dzikiej róży

Zapotrzebowanie na witaminę C ma charakter sezonowy, gdyż w okresie epidemii ostrych infekcji wirusowych dróg oddechowych profilaktyka tych chorób obejmuje przyjmowanie preparatów kwasu askorbinowego. Sproszkowanym ekstraktem z owoców z dzikiej róży jest witamina C visanto a jak stosować można dowiedzieć się z ulotki tego produktu. Jednak suplementy diety w proszku należy rozpuścić w wodzie i wypić. W tym przypadku produkt stosuje się 2 razy dziennie po pół łyżeczki. Skład to: witamina C 700 mg i ekstrakt z dzikiej róży 300 mg.

Witamina C dla dzieci

Aktywny rozwój dziecka wymaga wydatku energetycznego, dlatego dzieci czasami potrzebują witamin nie mniej niż dorośli z już uformowanym organizmem. Polecana jest witamina C visanto do ssania zawierająca ekstrakt z owoców dzikiej róży i z owoców aceroli. Jest lepiej wchłaniana i przyswajana, dlatego korzyści z jej stosowania są jeszcze większe. Dzieci bardzo lubią taka formę witamin i nie protestują przed ich zażywaniem. Pastylki do ssania nie zawierają cukru, ale taumatynę i sorbitol. Dziennie dziecko od trzeciego roku życia może przyjąć jedną pastylkę. Forma witamin jest atrakcyjna dla dzieci, rodzice powinni zwrócić uwagę na dostępność pysznych pastylek do ssania.

Witamina C dla kobiet w ciąży

Witamina C jak stosować?Kwas askorbinowy jest substancją niezbędną do tworzenia się tkanek, naczyń krwionośnych dziecka, a przy wystarczającym spożyciu witaminy C w organizmie przyszłej matki zmniejsza się ryzyko odklejenia łożyska. Dzienna dawka witaminy C dla kobiet w ciąży wynosi 85-90 mg / dobę, maksymalna dopuszczalna dawka to 2 g, przyjmowanie tabletek, produktu w proszku lub innych formach witamin. Należy to uzgodnić z lekarzem prowadzącym ciążę w zależności od trymestru.

Dodatkowy kompleks witaminy C może zostać zalecony w przypadku niedoboru żelaza (anemii), hipowitaminozy, przeciążenia nerwowego, emocjonalnego i fizycznego. W przypadku wykrycia szeregu chorób przewodu pokarmowego, narządów rodnych. W takim przypadku suplementy diety są wybierane w dowolnej formie, która nie powoduje dyskomfortu, alergii ani odrzucenia. Przedawkowanie witamin z tej grupy, podobnie jak innych związków rozpuszczalnych w wodzie, jest mało prawdopodobne. Z powodu skutków ubocznych możliwe są nudności i bóle głowy.