Anti-aging w medycynie estetycznej

Anti-aging w medycynie estetycznej – medycyna estetyczna daje nam ogrom możliwości. Możemy zatrzymać upływający czas, cofnąć zmiany lub przybliżyć się do ideału piękna. Gabinety estetyczne w każdym mieście są codziennie odwiedzane przez tłumy klientów, a kolejki wcale się nie skracają. Co kryje się za fenomenem medycyny estetycznej i jakie zabiegi najbardziej cenią sobie nasi rodacy? Czy zabiegi tego typu będą coraz popularniejsze?

Więcej i taniej

Medycyna estetyczna to prężnie rozwijająca się dziedzina. Wielkie koncerny produkujące substancje używane przez lekarzy i wymyślają nowe, innowacyjne zabiegi prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej zaawansowanych procedur. Dzięki dużej konkurencyjności na rynku od specjalistów wymaga się coraz więcej. Popularne są więc kursy doszkalające w Polsce i za granicą, które regularnie szkolą lekarzy i przyczyniają się do pogłębiania ich wiedzy. Obecnie światem medycyny estetycznej rządzi profilaktyka anti-ageing, czyli zapobieganie starzeniu poprzez dostarczanie skórze twarzy, dłoni i dekoltu substancji, których najbardziej potrzebują oraz stymulowanie skóry do wytwarzania odpowiedniej ilości kolagenu i elastyny. Złoty standard w walce ze starzeniem to oczywiście laseroterapia (resurfacing). Sprzętem laserowym dysponuje teraz większość prestiżowych klinik, a niektóre z nich oferują swoim pacjentom nawet kilkanaście rodzajów kuracji. Jedną z nowości na polskim rynku jest LIFT 4D, który może być stosowany u kobiet w każdym wieku, a którego właściwości odmładzające są widoczne już po kilku tygodniach od zastosowania kuracji.

Zaplanuj z lekarzem swoją kurację

Zabiegi anti-aging mogą dawać świetne rezultaty, jednak należy dokładnie zaplanować ich przebieg z lekarzem prowadzącym. Specjalista z prawdziwego zdarzenia dokładnie obejrzy naszą skórę, zrobi z nami wywiad dotyczący trybu życia, nawyków, zażywanych leków i chorób i na tej podstawie podejmie decyzję, związaną z odbyciem kuracji. Liczy się to zwłaszcza u osób, u których widać już pierwsze oznaki starzenia i trzeba rozsądnie zaplanować przebieg kuracji.

Dbaj o skórę wokół oczu

Anti-aging w medycynie estetycznej

Nawet najlepiej zaplanowana kuracja przeciwstarzeniowa na twarzy nie da zadowalających rezultatów, jeśli nie zadbasz o skórę wokół oczu w odpowiedni sposób. Tej partii ciała powinno się poświęcać mnóstwo czasu, ponieważ jest wyjątkowo delikatna. Wiele kobiet nie ma w tym miejscu skóry w dobrej kondycji i traktuje ją po macoszemu, przez co jej stan szybko zdradza metrykę. Medycyna estetyczna może przyjść z pomocą, jeśli twoim problemem są zmarszczki w tej okolicy lub pokaźna dolina łez, jednak warto pójść po pomoc już na etapie tworzenia się zmian. Skóra w okolicach oczu jest bardzo cienka, więc u wielu kobiet widać przez nią naczynka krwionośne. Rezultatem jest nierówny koloryt skóry pod oczami, ciemne obwódki wokół oczu. Osoby, które tego doświadczają wyglądają na starsze i bardziej zmęczone, niż są w rzeczywistości. Problem można rozwiązać za pomocą kwasu hialuronowego – usieciowiony wypełniacz podany w odpowiednie miejsce oddzieli skórę od naczyń, dając w wielu przypadkach bardzo dobry kosmetyczny efekt.

W leczeniu płytkich zmarszczek i przebarwień dobrym rozwiązaniem będzie mezoterapia okolic oczu. Musi ona być odpowiednio wykonana, aby nie dopuścić do uszkodzenia delikatnych naczyń krwionośnych występujących w tej okolicy.

Powiększenie ust wraca do łask

Ciekawym trendem w gabinetach medycyny estetycznej jest delikatne modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego . Popularne wcześniej mocne powiększenie ust odeszło w niepamięć – teraz pacjentki chcą delikatnego efektu, podkreślenia konturów i niewielkiego wyrównania asymetrii. Usta są często pomijane przy profilaktyce anti-ageing, a to duży błąd. Ich delikatna skóra prosi się o dodatkową porcję nawilżenia, zwłaszcza u kobiet palących. Stosując delikatne kwasy hialuronowe opóźnimy zanik tkanek ust, który jest naturalnym rezultatem starzenia się organizmu, a przy okazji sprawimy, że zostaną one delikatnie uwypuklone. Warto spróbować, zwłaszcza jeśli chcemy żeby usta były naszym wabikiem i dumą.

W przypadku kobiet, które są już starsze wokół ust mogą pojawić się tzw. „zmarszczki palacza”.  Można je wypełnić kwasem hialuronowym, jednak coraz popularniejszym sposobem na takie zmiany jest użycie metod zwiększających produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu tkanki same się regenerują, skóra staje się gładsza, a pacjentka nie musi wracać na ciągłe uzupełnianie ubytków (kwas hialuronowy się wchłania, więc aby utrzymać jego działanie należy co jakiś czas powtarzać zabieg).

Czy zabiegi medycyny estetycznej są drogie?

Ceny zabiegów medycyny estetycznej różnią się i są zależne od prestiżu kliniki, doświadczenia lekarza oraz miasta, w którym wykonujemy zabieg. W niektórych gabinetach jedna ampułka kwasu hialuronowego będzie kosztować 700 zł, podczas gdy w innym gabinecie za ten sam preparat zapłacimy dwa razy tyle. Różnica leży w doświadczeniu osoby wykonującej zabieg, a od niego zależy powodzenie procedury i nasze zadowolenie. To dlatego nie warto oszczędzać przy wykonywaniu procedur estetycznych.