Jak wybrać dobrego dewelopera?

deweloper

Jeśli planujemy zakup nowego mieszkania, marzymy, by było ono wyjątkowe i najpiękniejsze, oprócz samej kwestii miejsca, niezwykle istotne znaczenie ma również i sam deweloper. Musimy sprawdzić, czy działa on zgodnie z ustawą deweloperską, czy jest pomocny w załatwianiu wszelkich formalności, czy poza mieszkaniem jest w stanie zaoferować nam i inną pomoc lub konkretne rozwiązania.

Zanim wybierzemy mieszkanie i otrzymamy klucze, po drodze czeka nas wiele niespodzianek, mnóstwo formalności, ważnych w podjęciu decyzji. I to właśnie na tym etapie rola dewelopera może okazać się być kluczowa. Jeśli nie wybierzemy dobrze, ze wszystkim będziemy musieli poradzić sobie sami, co więcej narażając się często na stres, nerwy i stratę czasu. Jeśli z kolei postawimy na dewelopera, który profesjonalnie podchodzi do swojej pracy i jest w pełni do dyspozycji swoich klientów, to z pewnością będziemy w pełni zadowoleni z podjętego wyboru. Na co więc należy zwrócić uwagę? Jakie kwestie są ważne, istotne i nadrzędne? O tym wszystkim poniżej.

Na co zwrócić uwagę wybierając dewelopera?

Jednym z pierwszych elementów, na jakie na pewno warto spojrzeć jest to, czy deweloper Warszawa pomaga swoim klientom w staraniach o kredyt hipoteczny. Jedni deweloperzy przekazują jedynie do danego banku komplet dokumentów inwestycyjnych i na tym się ich rola kończy. Są jednak i takie firmy deweloperskie, dla których klient jest najważniejszy i robią wszystko, co w ich mocy, by pomóc wybrać im najlepszy bank i najlepszą ofertę. W ramach swoich usług posiadają więc listy banków i doradców kredytowych, do których można się zgłosić w celu ustalenia zdolności kredytowej i ostatecznie przejścia procedury bankowej, by móc otrzymać kredyt na zakup mieszkania. Firmy deweloperskie współpracują często z danymi bankami, a to sprawia, że klient wybierający jeden z takich banków pod danego dewelopera, otrzymuje zdecydowanie bardziej korzystne warunki umowy na dany kredyt hipoteczny. Oprócz tych kwestii, deweloperzy przekazują komplet niezbędnych dokumentów. To wszystko sprawia, że klient nie jest ze wszystkim sam i może liczyć na fachową pomoc i wsparcie, by móc to marzenie o własnym ,,M” ziścić.

Polecamy :

Kolejną kwestią na jaką należy zwrócić uwagę jest to, czy deweloper interesuje się nami również i po podpisaniu umowy. Co to oznacza? Bardzo często zdarza się tak, że ci profesjonalni deweloperzy oferują swoim klientom tak zwane programy rabatowe, dzięki którym można w zdecydowanie niższych kosztach zakupić na przykład sprzęt AGD, panele, płytki, meble, czy inne elementy wykończenia. Wiadomo bowiem, że zakup mieszkania to bardzo duża inwestycja, a często na samo wykończenie nas po prostu nie stać. Z takimi rabatami możemy więc liczyć na szybszą realizację marzeń o ukończeniu naszego mieszkania.

Dobry deweloper a ustawa deweloperska

Od 29 kwietnia 2012 roku weszła w życie ustawa deweloperska. Jeśli chcemy wybrać dobrego dewelopera, który w 100% spełni nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby, z całą pewnością powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy jego działania realizowane są zgodnie z postanowieniami tej właśnie ustawy. Jest to niezwykle ważne i istotne, dlatego też trzeba to właśnie mieć na uwadze. Taka ustawa gwarantuje większe bezpieczeństw prawne, jak również i finansowe dla osób, które decydują się zakupić mieszkanie od dewelopera. Jeśli działania zgodne są z ustawą, opierają się ona na trzech etapach: umowa deweloperska, przedwstępna, następnie rachunek powierniczy i na końcu prospekt informacyjny, który to daje nam wgląd o wszelkich najważniejszych kwestii dotyczących samego dewelopera, jak również i kupowanego przez nas lokalu lub nieruchomości.

Taka ustawa deweloperska daje klientowi między innymi wgląd do prospektu informacyjnego, w którym zawarte są prawne i finansowe informacje, daje umowę przedwstępną, której koszty dzieli się po połowie i płaci za nią i deweloper i osoba kupująca mieszkanie. Ustawa ta nakłada także na deweloperów wprowadzenie rachunków powierniczych, na które to klienci lub banki wpłacać będą pieniądze, jakie przeznaczone są na zakup nieruchomości. Poprzez ustawę ustala się także warunki odstąpienia od umowy, jak również i wysokość ewentualnych odsetek i kar.

Wybór dobrej firmy deweloperskiej nie jest łatwy, bowiem nie każdy deweloper jest w stanie zaoferować nam taką samą jakość usług. Jak w każdej branży możemy trafić na oszustów, poprzez których ten zakup mieszkania zamiast bajką, okaże się być koszmarem. Aby do tego nie dopuścić, należy z całą pewnością postawić na sprawdzoną firmę, taką, co do której mamy pewność, że działa ona w pełni legalnie, opiera się na ustawie deweloperskiej i jest w pełni skłonna pomóc nam zawsze wtedy, gdy tylko tego potrzebujemy. To stanowi element nadrzędny i na tym trzeba się skupić. Wybierając mieszkania Szczecin http://inhouse.szczecin.pl/mieszkania/sprzedaz, razem z tym miejscem sprawdźmy dokładnie dewelopera. Poczytajmy o nim opinie, zobaczmy, jakie wykonał inwestycje, co może nam zaoferować. Tylko w ten sposób będziemy w 100% zadowoleni z podjętego wyboru.