System parkingowy – czym się kierować przy jego wyborze?

Ilość samochodów zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, rośnie w sposób lawinowy. Skutkuje to tym, iż zapotrzebowanie na rozmaite miejsca parkingowe wzrasta równie szybko. Wielu inwestorów coraz chętniej decyduje się na to, aby zakupić specjalny systemy parkingowe na swoich obiektach. Uwarunkowane jest to tym, iż znacząco podniesiony zostaje prestiż takiego obiektu, a jednocześnie parking jest miejscem komfortowym i bardzo przyjaznym dla jego użytkowników. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jak wybierać systemy parkingowe. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury! 

Wybór systemy parkingowego – najważniejsze porady i wskazówki 

Systemy parkingowe to kwestia niezwykle istotna, jednak bardzo niedoceniana przez wielu inwestorów. Wielu ekspertów zaleca, aby przeprowadzić konsultacje z producentem systemów parkingowych jak najwcześniej – najlepiej już podczas projektowania całego obiektu. Dzięki temu będzie możliwe zoptymalizowanie funkcjonalności naszego parkingu. Dotyczy to zarówno funkcjonalności z punktu widzenia jego przyszłych użytkowników jak i przychodów, które miałby taki obiekt dla nas w przyszłości generować. 

Doświadczenia pokazują, iż kierowcy bardzo chętnie zostawiają swoje samochody na parkingach o jak najwyższym poziomie komfortu i bezpieczeństwa. Najlepiej, gdy są one zamknięte. Dzięki temu nie muszą się martwić o to, czy ich auto bezpiecznie będzie mogło tam stać przez kilka godzin. W chwili obecnej na rynku istnieje cała masa producentów, którzy mają w swojej ofercie profesjonalne systemy parkingowe. Prześcigają się oni w oferowaniu coraz lepszych funkcjonalności, które mają się wpisać w potrzeby i oczekiwania klientów.  Jak pośród tak dużej liczby rozmaitych propozycji znaleźć systemy parkingowe, które będą odpowiednio dobrane do zarządzanego przez nas obiektu? Kilka wskazówek w tym zakresie znajduje się poniżej. 

Po pierwsze: zbierz jak najwięcej informacji na temat firmy, u której chcesz zakupić systemy parkingowe 

Systemy parkingowe trzeba kupować z rozwagą i odpowiedzialnością. Przy kupowaniu systemu parkingowego należy zwracać szczególną uwagę na to, jaka jest historia konkretnego przedsiębiorstwa. Mowa tutaj na przykład o tym, od jak dawna funkcjonuje ona na rynku. Te przedsiębiorstwa, które mogą pochwalić się długoletnim doświadczeniem w tym zakresie, które jest potwierdzone referencjami od usatysfakcjonowanych klientów, powinniśmy brać pod uwagę w pierwszej kolejności.

Kolejną niezwykle ważna kwestia to kadra, jaka jest zatrudniona przez daną firmę. Jeśli dana firma zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, to jest to sygnał, iż z całą pewnością warto skorzystać z jej usług. Profesjonalni pracownicy to podstawa, ponieważ zapewnią nam terminową realizację wszystkich prac, a ryzyko popełnienia błędów w trakcie montażu zostanie obniżone do absolutnego minimum. 

Systemy parkingowe najlepiej kupować u firmy, która jest jego producentem 

Systemy parkingowe to bardzo szeroka kategoria usług. Warto wiedzieć, że najlepszym rozwiązaniem podczas kupowania takiego systemu jest to, aby kupić go od takiego przedsiębiorstwa, które jednocześnie jest również jego producentem. Uwarunkowane jest to również tym, iż producent może elastycznie dostosowywać funkcjonalności systemy parkingowego do potrzeb oraz oczekiwań przez nas określonych. Jeśli decydujemy się na zakup bezpośrednio u firmy będącej jednocześnie producentem danego systemu, mamy również zapewnione o wiele większe bezpieczeństwo pod względem eksploatacji takiego systemy parkingowego. Mamy bardzo szeroki dostęp do wszelkich części zamiennych systemy oraz rozmaitych materiałów eksploatacyjnych. 

Usługi gwarancyjne i pogwarancyjne

Kolejna kwestia to dostępność usług serwisowych, czyli zarówno gwarancyjnych jak i pogwarancyjnych. Oczywiście najlepsze usługi tego typu zapewni nam wyłącznie taki serwis, który będzie jednocześnie producentem. Doskonale będzie orientował się w zasadach działania sprzętu oraz na oprogramowaniu. W serwisie niezwykle istotne jest także to, jaki będzie oferowany czas reakcji na poszczególne zgłoszenia oraz godziny, w jaki usługi serwisowe są dostępne. 

Oferta standardowa a opcje dodatkowe 

Podczas kupowania systemów parkingowych trzeba sprawdzić, jaka jest oferta standardowa oraz czym charakteryzują się opcje płatne dodatkowo. Jest to niezwykle istotne podczas porównywania propozycji od kilku różnych firm. W niektórych przypadkach niższa cena może na przykład jednocześnie łączyć się z brakiem niektórych usług w ofercie podstawowej, co będzie wiązało się z konieczności wykupywania drogich usług dodatkowych. 

Design urządzeń również ma znaczenie

 Nowoczesne systemy parkingowe muszą również odpowiednio się prezentować. Muszą być w nich nie tylko najlepsze i najnowsze funkcjonalności. Wygląd również ma niebagatelne znaczenie. Urządzenia parkingowe, które znamy sprzed lat wyglądają jak “metalowe szafy”, dziś są już tylko wspomnieniem. Teraz mają zupełnie inne kształty i doskonale wpasowują się w nowoczesne aranżacje i design nowoczesnych budynków.