Co to jest karta Mifare?

Co to jest karta Mifare?

Co to jest karta Mifare? Kontrolę dostępu w obiekcie można zorganizować za pomocą plastikowych kart Mifare o różnych wzorach. Najpopularniejszym typem jest karta mifare Classic. W zależności od ilości pamięci używanej do przechowywania informacji konfiguracyjnych lub użytkownika są to: karty mifare Classic 1K oraz karty mifare 4K. Pamięć podzielona jest na sektory, z których każdy jest chroniony własnym zestawem kluczy dostępu, które z kolei mogą być zaprogramowane do wykonywania różnych operacji (odczyt, zapis, zmiana wartości bloku itp.).

Inteligentna karta zbliżeniowa

Wynaleziona w 1994 roku przez małą firmę Mikron technologia MIFARE szybko podbiła rynek kart zbliżeniowych dzięki jej przejęciu przez firmę PHILIPS w 1998 roku. Technologia oparta jest na standardzie ISO14443A i działa na częstotliwości 13,56 MHz. Karty zbliżeniowe RFID z chipami NFC MIFARE są dziś jednymi z najpopularniejszych.

Co to jest karta Mifare?

Co to jest karta Mifare?
Co to jest karta Mifare?

Karta inteligentna mifare to zazwyczaj plastikowa karta (86x54x0,8 mm), która zawiera mikroukład (chip) z chronioną pamięcią, odbiornik, nadajnik i antenę. Pojemność pamięci tej karty to 512 bitów, 1KB lub 4KB, a cała pamięć podzielona jest na 16 sektorów. Każdy sektor składa się z 4 bloków (3 dla informacji i 1 dla przechowywania kluczy). Minimalny okres przechowywania kart Mifare to 10 lat, a liczba cykli zapisu to około 100 000.

Karta Mifare działa z częstotliwością 13,56 MHz. Odległość do czytnika na początku interakcji jest określona przez moc nadawczą czytnika i czułość odbiornika karty. Ponadto dane na karcie są przesyłane do czytnika dopiero po wzajemnym rozpoznaniu kluczy (kodów) zapisanych w sektorach pamięci karty i zapisaniu do czytnika odpowiedniej aplikacji. Zazwyczaj karty mifare mają odległość odczytu 5-10 cm, a w niektórych przypadkach nawet 70 cm.

Jaka jest różnica między inteligentnymi kartami zbliżeniowymi do drukowania?

Co to jest karta Mifare Wyjątkowość każdej karty mifare zapewnia przypisanie jej indywidualnego numeru, który jest zapisywany bezpośrednio przez producenta w jednym z sektorów pamięci. Jednocześnie numer wydaje tylko jedną kartę, a numer jest najczęściej używany jako kod identyfikacyjny w systemach kontroli dostępu i zarządzania. Aby chronić informacje przechowywane na karcie, chip karty wykorzystuje sprzętowy procesor szyfrowania, który implementuje algorytm szyfrowania danych przesyłanych przez kartę inteligentną do czytnika.

Zobacz koniecznie:

Karta mifare plus została opracowana w procesie rozwoju, dodając ochronę referencyjną według standardu AES, w pełni kompatybilną z systemami kontroli dostępu opartymi na technologii Mifare Classic, zwiększając niezawodność tej ostatniej. Można kupić karty mifare z różnymi modyfikacjami. Karty zbliżeniowe byłyby dobrym wyborem dla identyfikatorów systemów kontroli dostępu, ponieważ mają wyższy stopień ochrony i mogą być stosowane w obiektach o wysokich wymaganiach bezpieczeństwa.

Rodzaje systemów inteligentnych kart zbliżeniowych

Karta inteligentna mifare classic to unikalny identyfikator i dodatkowa pamięć wielokrotnego zapisu. Główną przewagą tych kart zbliżeniowych nad kartami analogowymi jest możliwość szyfrowania przesyłanych danych o pojemności 1KB, co pozwala na przechowywanie informacji o posiadaczu karty. Ten typ karty służy nie tylko do dostępu do systemu, ale także do systemów płatności i rabatów.

Karty zbliżeniowe mifare classic 1k ev1 przeznaczone są do:

   • Organizacja miejsc wjazdowych (szpitale, instytuty, szkoły, hotele, agencje rządowe) oraz miejsc rozrywki (hotele, atrakcje) dla automatycznego parkowania.
   • Klucze do systemu rachunkowości i kontroli dostępu (ACS).
   • Weź pod uwagę trasy przepływu pracowników (kierownicy, kierowcy, przedstawiciele handlowi itp.).
   • Wdrażamy przepustki do kontroli dostępu i rozliczania czasu pracy w organizacjach handlowych i obiektach przemysłowych.
   • Opłata za transport publiczny.
   • Opłaty na autostradach płatnych.
   • Płatności za usługi i towary (małe kwoty).
   • Karta zbliżeniowa do łatwej integracji z nowymi i istniejącymi systemami
   • Karty optyczne mifare desfire działają z częstotliwością 13,56 MHz i normą ISO14443A. Dostępna wielkość pamięci: 1 KB. Posiada wbudowany UID, który można wielokrotnie przedrukowywać.

Funkcje karty świetlnej mifare desfire:

   • Zwiększ poziom bezpieczeństwa
   • Może być używany jako karta bankowa
   • Różne poziomy dostępu do pamięci wewnętrznej (ograniczony dostęp do danych przez osoby trzecie)
   • Nieograniczona liczba plików na aplikację w systemie plików karty
   • Grupy klawiszy do pamięci wewnętrznej

Utwórz wirtualną kopię karty

Mikrokontrolery Desfire Light do kart mifare są certyfikowane, dzięki czemu mogą służyć do tworzenia bankowych kart identyfikacyjnych. Podczas korzystania z karty można korzystać tylko z pamięci wewnętrznej: dane identyfikacyjne karty nie są widoczne dla osób trzecich. Ta funkcja jest przydatna, gdy osoby trzecie często korzystają z kart dostępu (na przykład HR dodaje zdjęcia pracowników), ale jednocześnie nie mogą uzyskać dostępu do pozostałych informacji. Funkcje tych kart obejmują zarządzanie kopiami zapasowymi na chipie i uwierzytelnianie trójskładnikowe. Pozwala to na przechowywanie do 28 aplikacji i nieograniczonej liczby plików na aplikację w systemie plików karty. Główną zaletą tych kart jest bezpieczeństwo.