Bydgoska fotowoltaika

Bydgoska fotowoltaika

Bydgoska fotowoltaika to energia życia dla Twojego domu i firmy. Powszechnie naukowym faktem jest, że nie ma życia bez słońca. Ludzie nauczyli się nie tylko cieszyć się światłem słonecznym i ciepłem, ale także wykorzystywać energię, zmuszając słońce do zasilania domów i firm. Panele słoneczne są coraz bardziej popularną opcją zasilania budynków do różnych celów.

Instalacje fotowoltaiczne można spotkać wszędzie: na dachach wieżowców i prywatnych willi, w szklarniach i obiektach przemysłowych. Eko-energia jest podstawową działalnością naszej firmy i zajmujemy się sprzedażą wysokiej jakości paneli i modułów. Ponadto świadczymy również usługi doradcze i montażowe dla dachowych i naziemnych paneli fotowoltaicznych.

Jak rozmieszczone są panele słoneczne?

Panele fotowoltaiczne to kompaktowe panele złożone z monokrystalicznych ogniw krzemowych. Pozwala na zamianę promieniowania słonecznego na użyteczną dla człowieka formę energii – elektryczność. Jeśli weźmiemy pod uwagę domowe panele słoneczne, z fizycznego punktu widzenia są one niczym innym jak generatorami fotowoltaicznymi o modułowej budowie. Moduły kombinowane tworzą wydajne urządzenie do konwersji. Ponadto moduły można łączyć szeregowo lub równolegle: w zależności od określonych parametrów.

Bydgoska fotowoltaika
Bydgoska fotowoltaika

Zazwyczaj panele fotowoltaiczne w Bydgoszczy https://virtussun.pl/oferta/fotowoltaika-bydgoszcz/  umieszcza się na dachu domu: w większości przypadków jest to najwygodniejsza opcja, ponieważ oświetlenie nie zmienia się wraz z wysokością terenu. Jeśli jednak z jakiegoś powodu dach nie może być platformą dla paneli, można je postawić na ziemi (w postaci ekranów, z modułami składowymi skierowanymi na południe).

Powierzchnia każdego panelu fotowoltaicznego pokryta jest specjalnie teksturowaną powłoką ochronną ze szkła hartowanego. Integralna rama aluminiowa (lub plastikowa podstawa) z uszczelnioną odporną na wstrząsy skrzynką przyłączeniową ze stykami. To właśnie ta skrzynka za pomocą kabla połączeniowego umożliwia podłączenie panelu słonecznego do falownika lub kontrolera ładowania.

Od czego zależy sprawność wytwarzania energii fotowoltaicznej w Bydgoszczy?

Im wyższa moc znamionowa zamówionego przez Bydgoszcz PV, tym więcej energii elektrycznej może wytworzyć urządzenie. Chociaż rola słońca odgrywa również ogromną rolę w funkcji panelu: im więcej słonecznych dni w roku, tym wydajniejszy będzie Twój sprzęt. Według naszych ekspertów wystarczy siedemset watów, aby zapewnić najbardziej odpowiednią ilość energii elektrycznej dla domu jednorodzinnego. Przy zamawianiu instalacji fotowoltaicznej prosimy o podanie rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną Twojego domu lub firmy, a nasi eksperci na tej podstawie obliczą moc wymaganą przez panel. Doradzi, które wybrać i jak długo potrwa zwrot z inwestycji. Monterzy naszej firmy zainstalują fotowoltaikę, pokierują ich zasadami pracy i świadczą usługi.

Polecamy uwadze:

Etap montażu fotowoltaiki w Bydgoszczy

Decydujemy gdzie będziemy instalować: wybieramy słoneczną stronę. Jeśli panel słoneczny zostanie zainstalowany po zacienionej stronie, nie będzie wytwarzał wymaganej energii i może z czasem ulec całkowitemu uszkodzeniu.

Kierunek montażu paneli fotowoltaicznych

Panele słoneczne kierujemy w stronę słońca. Szukając miejsca do zainstalowania na północy, skieruj je na południe, a jeśli znajdziesz miejsce do zainstalowania ogniw słonecznych na południu, skieruj panele słoneczne na północ.

Nachylenie bydgoskich instalacji PV

Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego kąta panelu. Literatura fachowa wskazuje, że kąt nachylenia paneli powinien odpowiadać szerokości geograficznej, na której znajduje się instalacja. Pamiętaj też, że w zależności od pory roku kąt paneli słonecznych będzie musiał się zmienić. Różnica około 12 stopni.

Dostępność miejsca instalacji

Musisz od razu pomyśleć o tym, jak korzystać z paneli słonecznych, ponieważ muszą być regularnie czyszczone z zimowego śniegu i letniego kurzu.

Proces instalacji fotowoltaiki w Bydgoszczy

   • Zainstaluj panele fotowoltaiczne na dachu domu
   • Montujemy profile na dachu domu. Do profili mocujemy panele fotowoltaiczne. Rozważmy możliwe rzucanie cienia, jeśli panele są zamontowane na różnych wysokościach. Zacienienie górnego panelu zmniejsza wydajność dolnych paneli słonecznych.
   • Zainstaluj panele słoneczne za pomocą miejsc naziemnych
   • Wybierz miejsce instalacji. Zamontuj konstrukcję i panele fotowoltaiczne na specjalnych śrubach. To bardzo ważny etap i należy zachować szczególną ostrożność. Dlatego przy silnym wietrze źle podłączone panele słoneczne mogą ulec rozerwaniu lub uszkodzeniu.
   • Podłącz panel słoneczny
   • Podłącz baterię do panelu słonecznego
   • Podłącz baterię do falownika i kontrolera
   • Podłącz falownik do sieci domowej.
   • Sprawdź poprawność działania PV.

Produkty fotowoltaiczne https://www.bonitas.com.pl/fotowoltaika-bydgoszcz/, w tym montaż, można kupić w Bydgoszczy po niższych kosztach, jeśli skorzystasz z programu dofinansowania. Korzystając z naszych usług doradzimy w wyborze odpowiednich dodatkowych metod płatności. Obecnie realizowane są następujące programy: Czyste Powietrze, Mój Prąd 4.0, Częściowe Refinansowanie Kredytu na PV, Ulga Termomodernizacyjna – Ulga Podatkowa, Energia Rolnicza. Zapraszamy do kontaktu w celu skorzystania z usług profesjonalnych sprzedawców, konsultantów i instalatorów instalacji fotowoltaicznych.