Plakat na ścianę

Plakat na ścianę

Plakat na ścianę może być bardzo ciekawym dodatkiem do wielu pomieszczeń. Można je stosować nie tylko w pokoju dziecięcym, ale również w salonie i sypialni. Jeśli chcemy, aby spełniały swoją funkcję ozdobną, muszą być odpowiednio dobrane do ich aranżacji.

Jak wybrać naklejkę ścienną pasującą do wnętrza? Na co zwrócić uwagę przed zakupem plakatu? Jakie style są dziś uważane za modne? Jak mogę zainstalować plakat bez uszkodzenia ściany? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelnika.

Jak wybrać plakat ścienny pasujący do wnętrza?

Plakat na ścianę
Plakat na ścianę

To, że jesteśmy fanatykami samochodów, Gwiezdnych Wojen lub ogrodnictwa, nie oznacza, że ​​kupowanie plakatu z tym motywem jest rozsądnym pomysłem. Należy pamiętać, że ten wystrój znajdzie się w centrum mieszkania, dlatego dopasowanie go do aranżacji jest niemal konieczne. W końcu każdy z nas chce wnętrza, które można wykonać konsekwentnie. Eksperci zawsze zwracają uwagę, że plakaty na ścianach zostały zakupione z myślą o stylu wystroju mieszkania. Do wnętrz inspirowanych Skandynawią możemy na przykład kupić kopie, które w jakiś sposób nawiązują do natury – będą doskonale współgrały z drewnem, szkłem i naturalnymi materiałami. Do wnętrz industrialnych polecane są minimalistyczne plakaty ścienne w pastelowych kolorach. Nieco inaczej wygląda w przypadku glamour – ten styl jest znany z tego, że jest wspaniały, dlatego złoto może być odpowiednie. Z ciekawości warto wspomnieć, że plakaty ścienne można dobierać na zasadzie kontrastu – np. przy tworzeniu minimalistycznego wnętrza można zastosować kolorowe, krzykliwe wzory, gdyż jest to efektowne oderwanie się od nudnych wzorów.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem plakatu?

Plakaty ścienne to element dekoracyjny, który cieszy się dużą popularnością. Ich wybór z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mogą być szczególnie ważne. Pierwszy to wzór, którego atrakcyjność jest bardzo ważna. Równie ważne są gabaryty wspomnianych akcesoriów wykończeniowych. W zdecydowanej większości przypadków producenci oferują modele niskoprofilowe oraz modele obejmujące całą ścianę. Przed zakupem plakatu sprawdźmy jego lokalizację – dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych sytuacji. Na uwagę zasługuje również jakość wykonania. Kupując wysokiej jakości plakat ścienny mamy pewność, że będzie nam towarzyszył przez długi czas. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś kierował się opiniami innych klientów – wbrew pozorom mogą mieć kluczowy wpływ na podjęcie ostatecznej decyzji. Na jakość plakatu będzie oczywiście miał wpływ ten sam papier, na którym jest drukowany. Najczęściej spotykany jest ten o gramaturze 240 g/m². Jest wystarczająco gruby, aby przylegał do ściany.

Jakie style są dziś uważane za modne?

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się modele o minimalistycznych wzorach. Jest to dekor uważany za uniwersalny, dzięki czemu można go zastosować w niemal każdym pomieszczeniu. Warto podkreślić, że nawet jeśli jesteśmy zainteresowani przearanżowaniem mieszkania, nie pójdzie ono na marne. W plakatach minimalistycznych często wyróżnia się grafikę stworzoną jedną linią. Potrafią z powodzeniem wyeksponować niemal każdy obiekt, pozostawiając niejednokrotnie szerokie pole widzenia dla umysłu obserwatora. Popularne są również plakaty do pokoi dziecięcych. W zdecydowanej większości reprezentują zwierzęta i różne postacie z bajek. Maluchy będą szczęśliwiej spędzać wolny czas, jeśli zamiast prymitywnych ścian otoczą je atrakcyjna grafika. To całkowicie zrozumiałe.

Jak mogę zainstalować plakat bez uszkodzenia ściany?

Ważne jest, aby prawidłowo zamontować plakat na ścianie. Przez większość czasu nie chcemy zepsuć powierzchni, co jest zrozumiałe. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie stojaków plakatowych – są one stosunkowo wąskie i jednocześnie nie rzucają się w oczy. Przedmioty na półkach można w każdej chwili przestawić. Plakat można również oprzeć o ścianę – to najprostszy sposób. Innym rozwiązaniem jest taśma dwustronna, którą bez problemu możemy zdjąć ze ściany. Rzepy też są zabawne, przyklejają się do ramy, a następnie dociskają ją do wyczyszczonej powierzchni. Samoprzylepne kołki, taśma, sznurek, sztalugi i plastikowe samoprzylepne wieszaki na ubrania są również używane na ścianach – to naprawdę zależy od osobistych preferencji.