Co warto zrobić przed zakupem sukienki na wesele?

Ślub to uroczystość, na którą przynajmniej kilka razy w życiu przyjdzie nam się wybrać. Wszystko zależy od tego, jak liczną mamy rodzinę i jak dobry utrzymujemy z nią kontakt. Na szczęście przed tym wydarzeniem otrzymujemy informację dużo wcześniej, a przynajmniej na tyle, że jesteśmy w stanie odpowiednio się przygotować. Zarówno finansowo, jak i wizerunkowo, np. przez wybór sukienki na wesele. Ta i wiele innych czynności przed wyznaczoną datą uroczystości, są w stanie sprawić nam wiele przyjemności, jeśli podejdziemy do nich z odpowiednim nastawieniem. Przede wszystkim warto wiedzieć, na czym nam zależy i gdzie tego szukać.

Zorientuj się w modzie

Trendy bywają zmienne, czasami nawet kilka razy w trakcie roku. Dlatego nie warto kupować sukienki na wesele na długo przed wyznaczoną datą ślubu. Możemy w ten sposób popełnić błąd praktyczny, czyli sprawić sobie kłopot, chociażby w przypadku nawet niedużej zmiany sylwetki. Wiele sukienek jest szytych w taki sposób, że są one w pełni dopasowane do konkretnych kształtów, co bezpośrednio wpływa na wybór odpowiedniego rozmiaru w trakcie zakupów. Również o modzie warto poczytać na chwilę przed uroczystością, cały czas trzymając rękę na pulsie. W przypadku bardzo odważnych kreacji i tych inspirowanych pokazami mody, kilka miesięcy to bardzo długi dystans. Warto zatem przyjąć za zasadę, że ubranie kupimy na maksimum miesiąc przed planowanym wydarzeniem.

Pomyśl o kolorach

Wśród zaleceń dotyczących ubioru na wesele pojawia się informacja, że kolor biały jest zarezerwowany dla panny młodej. Jest to oczywiście nieprawda, bo nie będzie to żadnym nietaktem, gdy oprócz najważniejszej damy wieczoru, inna z pań pojawi się w bieli. Ważny jest wtedy krój – dobrze, jeśli sukienka będzie mocno dopasowana i niedługa. Warto przy okazji zaznaczyć, że wesele to czas radości i dobrej zabawy. Świetnym pomysłem jest zabawa z kolorem i dopasowanie swojej kreacji w sposób nieco bardziej odważny. Kluczowym wyznacznikiem powinna być oczywiście wygoda, ale kolor może pozostać tym kryterium, którym będziemy się starali zaskoczyć innych gości. Kanarkowy żółty, krwista czerwień, intensywny fiolet z dodatkiem cekinów, a może lśniąca zieleń sukienki na wesele? Każda z tych idei będzie słuszna, pod jednym warunkiem: prawidłowego połączenia z naszą karnacją. Nie każda kobieta wygląda dobrze w danym odcieniu kreacji, dlatego przed zakupem dobrze jest poczytać nieco więcej na temat tego, jak prawidłowo dobrać swoją paletę kolorów. To świetna zabawa i garść praktycznych informacji, które mogą posłużyć nie tylko w trakcie ceremonii zaślubin.

Poświęć czas

Dobór sukienki na wesele wiąże się z wieloma godzinami poszukiwań. Przed nabyciem najlepszej kreacji powinno się dać sobie wybór i możliwość porównania różnych opcji. Najważniejszą decyzją jest opowiedzenie się co do charakteru sklepu, w którym będziemy przeprowadzać poszukiwania. Z innym nastawieniem idzie się do lokalu z towarem używanym, a inaczej robi zakupy w jednej z popularnych sieci handlowych z branży tekstylnej. Całkowicie odmienny jest też sposób selekcji rzeczy w sklepach internetowych, a głównym kryterium najczęściej są możliwość zwrotu i ewentualnej wymiany, bądź odzyskania pieniędzy za niechciany towar. Statystycznie najwięcej czasu trzeba przeznaczyć na sklepy z odzieżą używaną. Można w nich znaleźć wszystko, łącznie z rzeczami z najdroższych butików. Niestety dopasowanie rozmiaru i fasonu, to już sprawa dużo trudniejsza. Równie łatwo jest o znalezienie ciekawego ubrania, ale niekoniecznie w dobrej kondycji technicznej. Dlatego najbezpieczniejszą formą poszukiwań jest wybranie się do sieciówki. Jest w niej zdecydowanie drożej, lecz prezentowane sukienki na wesele pochodzą z najnowszych kolekcji. Nie ma też żadnych problemów z ich przymierzeniem i doborem rozmiaru.

Dla osób zapracowanych i mieszkańców mniejszych miast dobrym wyborem wydaje się przejrzenie zasobów internetu. Wiele sklepów oferuje nie tylko bezpłatną dostawę, ale także darmowy zwrot. Ze względu na brak konieczności opłacania przestrzeni handlowej i zatrudniania dużej ilości sprzedawców, ceny również potrafią być dużo bardziej konkurencyjne niż w przypadku punktów stacjonarnych. Problemem jest to, że produkt możemy sprawdzić dopiero po wizycie kuriera i wcześniejszym opłaceniu transakcji.

Zobacz również:

Zaproś kogoś bliskiego

Poproszenie kogoś o pomoc w doborze sukienki na wesele, to świetny i bardzo rozsądny pomysł. Krytyczne spojrzenie człowieka z zewnątrz może nas ustrzec przed popełnieniem wielu błędów. Dobrym posunięciem będzie zaangażowanie osoby, która interesuje się modą i nie są jej obce najnowsze trendy. Wykorzystanie rady eksperta może przydać się w trakcie kolejnych, samodzielnych zakupów. Można również trafić w punkt, jeśli zdecydujemy się na wspólne zakupy z innym gościem weselnym. Daje nam to możliwość stworzenia ciekawej, uzupełniającej się kreacji, bądź kontrastującej z tą drugą. Sukienki na wesele mogą się wtedy okazać czymś, co skutecznie przykuje uwagę innych gości i sprawi, że nasza pomysłowość i poświęcony czas zostaną docenione.