Suknia ślubna – nowa czy używana?

Za kilka miesięcy masz stanąć przed ślubnym kobiercem a nadal jesteś w proszku? Nadal nie wiesz w czym wystąpisz w tym wielkim dniu? Zakup sukni ślubnej wiąże się z dużym wydatkiem dlatego też coraz chętniej przyszłe Panny Młode decydują się na zakup kreacji z tzw. drugiej ręki. Wbrew ogólnie krążącym opiniom używane suknie ślubne są w większości przypadków w stanie idealnym a co najważniejsze ich cena jest o połowę niższa. Gdzie znaleźć komis sukien ślubnych? Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanej sukni ślubnej? Odpowiedzi na te pytania umieściliśmy poniżej, skorzystaj z naszych wskazówek i ułatw sobie przygotowania do własnego ślubu!

Czy zakup używanej sukni ślubnej jest dobrym pomysłem?

To pytanie pojawia się w głowie każdej kobiety, która staje przed trudnym wyborem sukni ślubnej. Ślub i wesele wiążą się z wieloma wydatkami, niekiedy budżet Młodej Pary jest znacznie ograniczony, przez co coraz częściej przyszłe Panny Młode korzystają z usług komisów sukien ślubnych. Oczywiście duży wpływ na taką a nie inną decyzję ma cena używanej kreacji. Za nową suknię z salonu należy zapłacić 3000-5000 zł, zakup sukni z komisu wiąże się w wydatkiem rzędu 800-1500 zł. Jak widać różnica jest kolosalna, na wysokość wyceny sukni wpływać będzie jej “stan techniczny”, model, fason, kolor itp. Niektóre będą tańsze, inne zaś nieco droższe, niemniej jednak jest to wydatek dużo niższy niż w przypadku zakupu sukni z butiku.

Wróćmy jednak teraz do naszego tematu, zastanawiasz się czy po suknię ślubną warto jest udać się do komisu? Pewnie, że tak! I to nie tylko ze względów finansowych, w punktach oferujących sprzedaż używanych sukien ślubnych znaleźć niekiedy można prawdziwe perełki i kreacje od znanych projektantów, które co więcej pomimo niskiej ceny są w stanie nienagannym. Na przełomie ostatnich miesięcy w polskich miastach otwiera się coraz więcej komisów z sukniami i akcesoriami ślubnymi, z ofert których korzystają panie nie tylko te Panny Młode, które mają mniejszą kwotę przeznaczoną na zakup kreacji ale także i te, które po prostu chcą. 

Jak znaleźć komis sukien ślubnych?

Nie wiesz czy w miejscu Twojego zamieszkania lub okolicach znajduje się komis sukien ślubnych? Najprostszym sposobem na sprawdzenie tego będzie skorzystanie z pomocy wyszukiwarki internetowej. Usiądź wygodnie przed komputerem i rozpocznij poszukiwania, większość z komisów dysponuje swoimi stronami internetowymi, co dodatkowo ułatwi Ci podjęcie właściwego kierunku zakupów. Znajdziesz tam nie tylko dane kontaktowe ale i aktualne oferty. Co więcej w takim miejscu ubrać się mogą nie tylko przyszłe Panny Młode ale także i Panowie!

Zwróć uwagę na opinie innych klientek – zarówno tych zadowolonych jak i niezadowolonych, wybór asortymentu i dopiero potem udaj się na zakupy – koniecznie w gronie kobiet z najbliższego otoczenia!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sukni ślubnej z komisu?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety, bowiem wszystkie chcemy w tym dniu wyglądać jak najlepiej. Zakup odpowiedniej kreacji nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza dla Pań, które są niedoświadczone w kwestii doboru garderoby dopasowanej do swojej sylwetki.

Udając się do komisu w pierwszej kolejności uwagę należy zwrócić na model i krój sukni ślubnej. Zanim udasz się na zakupy zastanów się w czym chciałabyś wystąpić w dniu ślubu, o czym marzysz i w czym wydaje Ci się, że wyglądałabyś najlepiej. Niestety w komisach nie możesz liczyć na profesjonalną obsługę, pracownicy są często niedoświadczeni i mało zaznajomieni z tym tematem. Właśnie dlatego, dobrze jest mieć przy sobie świadkową, przyjaciółkę, siostrę lub mamę. Wspólnymi siłami z pewnością znajdziecie właściwą kreację na ten wyjątkowy dzień.

Kiedy już upatrzysz tę jedyną, sprawdź koniecznie jest stan, niezwykle atrakcyjna cena powinna dać Ci do myślenia. Zapytaj się sprzedawcy co wpływa na tak niską cenę, być może suknia posiada liczne wady, których na pierwszy rzut oka nie widać.

Suknia ślubna z komisu – wady 

To co ma swoje plusy musi mieć także i minusy. Pomimo tego, że zakup sukni ślubnej z komisu wiąże się z zaoszczędzeniem całkiem sporej sumy pieniędzy to niestety ta transakcja ma także i wady.

Pierwszą z nich jest brak profesjonalnej obsługi – i nie chodzi tutaj tylko o konsultantki ale przede wszystkim o krawca. Rzadko kiedy zdarza się tak, że sukienka leży idealnie, praktycznie każda Panna Młoda kupując suknię ślubną musiała skorzystać z usług krawieckich w celu dokonania ostatecznych poprawek.

Kolejna wada to ograniczony wybór asortymentu, w komisach znajdziesz kreacje sprzed kilku sezonów – zdobycie modelu z najnowszej kolekcji w tej sytuacji jest praktycznie niemożliwe. 

Jeśli Twój budżet na wydatki związane z zakupem sukni ślubnej i dodatków jest mocno okrojony to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług komisu. Pamiętaj, że to czy w tym dniu czuć się będziesz rewelacyjnie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie a nie tego czy zakupiona suknia ślubna będzie nowa bądź używana.