Serwis klimatyzacji z Warszawy

Serwis klimatyzacji z Warszawy

Kompleksowy serwis klimatyzacji z Warszawy składa się z wielu czynności, których głównym zadaniem jest maksymalizacja wydajności i czystości powietrza. Niekiedy konieczny okaże się proces związany z odgrzybianiem, który dla wielu właścicieli sprzętu jest dużą zagadką. Co powinniśmy wiedzieć na temat klimatyzacji? Co obejmuje serwis klimatyzacji domowej? W jaki sposób wykonać konserwację klimatyzacji na własną rękę? Na czym polega odgrzybianie klimatyzacji domowej? Ile może kosztować serwis klimatyzacji? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Co powinniśmy wiedzieć na temat klimatyzacji?

System klimatyzacji domowej w zdecydowanej większości przypadków składa się z urządzeń bezobsługowych. Użytkownikowi wystarczy jedynie sterownik – często wykorzystywana jest tylko funkcja zmiany pożądanej temperatury. W przypadku niektórych instalacji niemalże konieczne jest regularne odprowadzanie skroplin z klimatyzacji, jednak właściwie tylko na tym kończy się nasza obsługa tego typu urządzeń. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że współczesne klimatyzatory charakteryzują się wysokiej jakości filtrami, a także wieloma dodatkowymi funkcjami. Nie oznacza to jednak, że nie wymagają one serwisowania. Serwis klimatyzacji Warszawa sprawia, że nie przeoczymy usterki, jednocześnie nie zapomnimy o wymianie i czyszczeniu filtrów. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju klimatyzator posiadamy, regularna konserwacja jest niemalże obowiązkowa. W przeciwnym wypadku musimy liczyć się z tym, że wydajność będzie znacznie mniej satysfakcjonująca

Co obejmuje serwis klimatyzacji domowej?

Serwis klimatyzacji z Warszawy
Serwis klimatyzacji z Warszawy

Skoro wiemy już nieco więcej podstawowych informacji na temat klimatyzacji domowej, warto dowiedzieć się, co tak właściwie obejmuje serwis klimatyzacji Warszawa, czyli jakie czynności są w związku z nim wykonywane. Przede wszystkim sprawdzane są wszystkie funkcje klimatyzatora – specjaliści upewniają się, że zmiana temperatury przebiega bez żadnych niepokojących sygnałów. Odbywa się również test sprawdzający poprawność działania sterownika klimatyzacji. Warto wspomnieć o przeglądzie drożności układu odprowadzania skroplin, a także o samym czyszczeniu klimatyzacji – zarówno jednostki wewnętrznej, jak i tej znajdującej się na zewnątrz. Jeśli zajdzie taka potrzeba, pracownik odgrzybi urządzenie i zdezynfekuje parownik. Serwis klimatyzacji Warszawa polega także na próbie szczelności układu chłodniczego, uzupełnianiu czynnika chłodzącego w klimatyzacji, jak również sprawdzaniu podłączeń elektrycznych w klimatyzacji. Należy wspomnieć o tym, że pracownicy zajmują się skrupulatnym czyszczeniem skraplacza jednostki zewnętrznej. 

Wiele osób zapewne zastanawia się także, jak często powinien odbywać się serwis klimatyzacji Warszawa. Okazuje się, że jest to konieczne przynajmniej dwa razy w ciągu roku. Zalecamy, aby przejrzeć instrukcję zakupionego przez nas sprzętu. W niektórych systemach zalecane jest również samodzielne wykonywanie niektórych czynności. Przykładem jest chociażby wymiana filtrów klimatyzatora, która w praktyce nie sprawia większych problemów. Należy mieć na uwadze, że w rzeczywistości częstotliwość serwisu klimatyzacji Warszawa zależna jest od intensywności użytkowania, jak również od stężenia poszczególnych pyłów w pomieszczeniu. Warto również wykonać przegląd klimatyzacji przed każdym sezonem. 

W jaki sposób wykonać konserwację klimatyzacji na własną rękę?

Serwis klimatyzacji Warszawa powinien być przeprowadzony przez profesjonalną firmę. Jeśli jednak chcemy wykonać tą czynność na własną rękę, wówczas w pierwszej kolejności otwieramy przedni panel urządzenia. Wyciągamy filtry siatkowe i przemywamy je pod bieżącą wodą. Demontujemy obudowę i psikamy wymiennik oraz tacę skroplin za pośrednictwem specjalistycznych produktów. Warto przy okazji sprawdzić drożność odpływu. Gdy elementy wyschną, z powrotem zajmujemy się montowaniem obudowy.

Na czym polega odgrzybianie klimatyzacji domowej?

Odgrzybianie klimatyzacji może odbywać się na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest ozonowanie klimatyzacji- wszelkie zanieczyszczenia są wówczas usuwane za pośrednictwem ozonu. Istnieje również piankowa metoda- do wnętrza wpuszczany jest wężyk ze specjalistyczną pianką, która pełni funkcję środka grzybobójczego. Alternatywnym rozwiązaniem jest odgrzybianie poprzez ultradźwięki. Wówczas wewnątrz umieszczany jest generator dźwięków i specjalny płyn dezynfekujący. Wszystkie metody cieszą się dużą skutecznością.

Ile może kosztować serwis klimatyzacji?

Część osób zainteresowanych zastanawia się, ile kosztuje serwis klimatyzacji Warszawa. Otóż ostateczna cena zależna jest od naszego systemu klimatyzacji, jak również od stopnia skomplikowania prac. Trudno jest zatem wskazać jednoznaczną wartość, jednak w zdecydowanej większości przypadków koszt wynosi od 200 do 300 zł. Od każdej reguły istnieje jednak szereg wyjątków, podobnie jest również w tym przypadku.