Co można zastawić w lombardzie?

Co można zastawić w lombardzie?

Co można zastawić w lombardzie? Jeszcze do niedawna lombardy kojarzyły nam się z brzydkimi miejscami, w których panuje nietypowa, komunistyczna atmosfera. Na szczęście w dzisiejszych czasach tego typu lokalizacje są już zupełnie inaczej postrzegane. Wbrew pozorom możemy tam dokonywać rozsądnych transakcji, które w pewnym sensie są korzystne dla obu stron. Czy pożyczki pod zastaw w lombardzie są bezpieczne? Jakie przedmioty mogą być zastawione w lombardzie? Co powinno znaleźć się w umowie pożyczki w lombardzie? Jakie zalety i wady pożyczki w lombardzie można wyróżnić?  Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników. 

Czy pożyczki pod zastaw w lombardzie są bezpieczne?

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad innymi kwestiami, warto w pierwszej kolejności pomyśleć nad tym czy pożyczki pod zastaw są tak w ogóle bezpieczne. Otóż zasady, na których są one udzielane przypominają te, które mają miejsce w bankach, dlatego też z całą pewnością możemy stwierdzić, że prawnie takie transakcje są w pełni bezpieczne. Ważnym aspektem jest to, że klient podpisuje umowę, która to jest pewnego rodzajem zabezpieczeniem dla obu stron. Jej sporządzenie odbywa się na podstawie dokumentu tożsamości, a w przypadku droższych przedmiotów nie obędzie się bez dowodu zakupu lub aktu własności przedmiotu, który jest zastawiany. W konsekwencji pracownicy mają pewność, że przedmiot nie został skradziony i nie będzie miał problemów prawnych związanych z paserstwem. Jeśli zdecydujemy się na tę pożyczkę- możemy przedłużyć termin spłaty. Z reguły wiąże się to jednak z koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat. Zanim zdecydujemy się na dany lombard, warto wcześniej wziąć pod uwagę opinie w sieci. Zapoznajmy się także z aspektami prawnymi pożyczki, aby nie zostać zaskoczonym. 

Jakie przedmioty mogą być zastawione w lombardzie?

Co można zastawić w lombardzie?Wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie przedmioty mogą być zastawiane w lombardzie. Jeśli szukasz takiej odpowiedzi- dobrze trafiłeś! Przedmiotem zastawu najczęściej jest biżuteria- może być ona złota, srebrna platynowa, bursztynowa. Ważne jest, aby była cenna, jednocześnie przewidywany popyt na nią powinien być satysfakcjonujący, dzięki temu lombard ma pewność, że w razie niewywiązania się z warunków możliwe będzie dokonanie sprzedaży. Równie często znaleźć możemy różnorodny sprzęt RTV i AGD, jak chociażby telewizory, lodówki, pralki, mikrofalówki, kuchenki, laptopy, tablety, komputery stacjonarne, telefony, nawigacje samochodowe, wieże, głośniki, aparaty, monitory. Warto wspomnieć o szeroko rozumianym wyposażeniu domu, czyli o meblach, pamiątkach, lampach, rzeźbach, obrazach i różnych dziełach sztuki. Pod zestaw mogą trafić podzespoły po skończonej działalności gospodarczej, czyli sprzęt biurowy. Często w takich lokalizacjach znaleźć możemy popularne konsole, a także narzędzia budowlane (m.in. wkrętarki, wiertarki, szlifierki, nagrzewnice, piły, agregaty). Przedmiotem zastawu są też pojazdy, markowa odzież, sprzęt sportowy, luksusowe akcesoria, a nawet nieruchomości.

Co powinno znaleźć się w umowie pożyczki w lombardzie?

Zarówno z punktu widzenia pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy, bardzo ważna jest kwestia odpowiednio skonstruowanej umowy. Niezależnie od tego, czy korzystamy z takich usług stacjonarnie czy zdalnie- każdorazowo należy zapoznać się z warunkami umowy pożyczki. Aby była ona uznawana za ważną, musi posiadać kilka podstawowych elementów. Wśród nich warto wyróżnić dane osobowe obu stron transakcji, datę i miejscowość zawarcia umowy, informacje na temat rodzaju pożyczki, wysokość pożyczki i termin jej spłaty, forma zastawu, opis przedmiotu. Nie bez znaczenia jest kwestia wartości zastawu, jak i również uwzględnienie opłat, które bezpośrednio związane są z obsługą zadłużenia. Na końcu obie strony składają podpisy. Od tej pory umowa pożyczkowa zaczyna obowiązywać i obie strony muszą wypełnić jej warunki, w przeciwnym wypadku wiąże się to z potencjalnymi konsekwencjami prawnymi.

Jakie zalety i wady pożyczki w lombardzie można wyróżnić? 

Nie bez przyczyny pożyczki w lombardzie cieszą się tak dużą popularnością. Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele zalet, o których z pewnością warto wspomnieć. Przede wszystkim zasady jej udzielania są jasne i zrozumiałe. Wszelkie formalności mogą zostać załatwione bez konieczności wychodzenia z domu. Pożyczki w lombardzie to niemalże gwarancja dyskrecji i bezpieczeństwa. Transakcja realizowana jest w zadowalająco krótkim okresie czasu. Kiedy tylko możemy sobie na to pozwolić, wówczas mamy możliwość wcześniejszej spłaty. Co ciekawe, warunki umowy mogą być negocjowane. Niestety nie ma idealnych rozwiązań, podobnie jest i w tym przypadku. Pożyczki w lombardzie wiążą się z tym, że wycena przedmiotów jest zaniżona. Dodatkowo w razie nieoddania zobowiązań utracimy zastaw, który z reguły jest znacznie więcej wart niż udzielona pożyczka. Dodatkowo takie transakcje wiążą się z dodatkowymi kosztami.