Szkło hartowane do telefonów – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

szkło-hartowane-na-telefon

Obecnie, nowoczesne smartfony są używane praktycznie bez przerwy i służą do wszystkiego. Poza dzwonieniem i wysyłaniem smsów możemy za ich pomocą sprawdzać kalendarz, robić notatki, zdjęcia, kręcić filmy, grać w gry, korzystać z map i internetu. Raczej wszyscy się zgodzą, że w tym momencie telefony stały się małymi komputerami.

Jednak współczesne smartfony mają jedną wadę, mianowicie są niezwykle delikatne. Bardzo łatwo uszkodzić wyświetlacz takiego telefonu, a to może spowodować wiele problemów. Najnowsze wyświetlacze, przez pełnione funkcje i skomplikowaną elektronikę, bardzo trudno wymienić czy naprawić. Dlatego też istotne jest zadbanie o odpowiednią ochronę w postaci pokrowca, folia ochronna na telefon lub szkła hartowanego. Jednak jakie szkło hartowane do telefonu wybrać? O tym poniżej.

Szkło hartowane do telefonów – czym się kierować przy wyborze?

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że szkło hartowane pełni dwie główne funkcje: chroni wyświetlacz telefonu przed porysowaniem oraz zabezpiecza ekran przed pęknięciem. Szkło hartowane przyjmuję siłę uderzenia, dlatego też powinno mieć odpowiedni poziom twardości. Natomiast ochrona przed porysowaniem wymaga wytrzymałości. Inaczej bardzo szybko będzie trzeba wymienić szkło na nowe, zwłaszcza jeśli nagminnie wrzucamy telefon do torebki razem z kluczami.

szkło-hartowane-na-telefon

Pierwszą informacją, którą należy sprawdzić, jest wynik danego modelu w skali Mohsa (dziesięciostopniowa skala twardości minerałów związana z odpornością na zarysowania). Im wyższy współczynnik, tym lepsze jest dane szkło. Wyniki są podawane poprzez oznaczenie „H” oraz przypisaną wartość liczbową w skali. Najlepsze i najtwardsze szkło hartowane do telefonów ma wynik 9H (wynik 10H przypisany jest diamentowi). Jeżeli chcemy maksymalnie ochronić ekran smartfona, powinniśmy wybrać szkło o tej wartości.

Jeśli natomiast chodzi o wytrzymałość w przypadku upadku na twardą powierzchnię, to nie ma jasnych wskaźników liczbowych czy skali. Należy po prostu wybierać szkło hartowane do telefonów o znacznej grubości. Im grubsze, tym większa pewność, że szkło hartowane nie tylko ochroni ekran, ale i samo od razu nie pęknie. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że pęknięta osłona nie będzie już spełniać swojej funkcji i należy ją wymienić na nową.

Oczywiście, przed zakupem należy również sprawdzić, czy wybrana osłona odpowiada posiadanemu przez nas modelowi telefonu https://vobis.pl/mobile/akcesoria-do-telefonow/folie-ochronne-na-telefon. Warto pamiętać, że docinanie szkła hartowanego do telefonu nie jest najlepszym pomysłem. Jest to zadanie trudne, wymagające ogromnej precyzji, wiedzy oraz odpowiednich narzędzi. Lepiej po prostu kupić szkło dedykowane danemu modelowi telefonu. Jest to rozwiązanie o wiele wygodniejsze.

Warto również pamiętać o tym, że różne modele telefonów mają otwory funkcyjne różnej wielkości i szerokości, więc bez dedykowanego szkła hartowanego, możemy mieć trudności w korzystaniu z niektórych aplikacji, takich jak przednia kamera.

Szkło hartowane do telefonów – cena

Ceny osłon są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od modelu telefonu. Im nowszy model, tym szkło będzie droższe, nie wspominając już o smartfonach z zakrzywionym ekranem. Takie modele telefonów wymagają bardzo precyzyjnie przygotowanego szkła hartowanego, więc oprawy dla nich są najdroższe. Ich cena oscyluje w granicach 200 zł.

Szkło hartowane do telefonów o standardowym wyświetlaczu jest dużo tańsze. Dobrej jakości oprawa wyświetlacza kosztuje 50-100 zł w zależności od wielkości ekranu.

Raczej powinno się unikać szkła hartowanego za kilka złotych, ponieważ tak tania oprawa jest prawdopodobnie podróbką, która nie będzie spełniać swoich funkcji i wykonana jest z tworzywa sztucznego, które nie posiada właściwości szkła.

Gdzie kupić szkło hartowane do telefonu?

Istnieje kilka miejsc, w których powinniśmy znaleźć szkło hartowane. Jednym z nich są placówki operatorów komórkowych. Tam z pewnością dostaniemy wszelkie niezbędne akcesoria do telefonów https://vobis.pl/mobile/akcesoria-do-telefonow/akcesoria-do-telefonow , które są dedykowane danemu modelowi telefonu. Warto mieć jednak na uwadze to, że tego typu miejsca mają ograniczoną ofertę i często dotyczy ona tylko tych modeli telefonów, które znajdują się w ofercie operatora.

Miejscami, w których powinniśmy znaleźć wszystko, czego potrzebujemy, są sklepy z telefonami komórkowymi lub ogólnie, sklepy z elektroniką i komputerami. Duże sklepy powinny dysponować bogatym asortymentem, który pozwoli nam znaleźć szkło hartowane, zarówno dostosowane do nowych modeli smartfonów, jak i pasujące do nieco starszych.

Możemy również poszukać sklep z akcesoriami do telefonów komórkowych potrzebnych akcesoriów. Jednak przed zakupem należy dokładnie sprawdzić opinie o danym sprzedawcy, czy aby na pewno sprzedawany przez niego sprzęt jest prawdziwy, a nie jest tylko słabej jakości podróbką. Jeżeli produkty od renomowanych producentów wydają się zbyt tanie, powinniśmy podejść ostrożnie do oferty i najpierw upewnić się, że sprzedawany przedmiot jest markowy.