Apple ID – jak założyć?

Apple ID - jak założyć?

Posiadając produkty firmy Apple z pewnością użytkownicy natknęli się na możliwość założenia konta Apple ID. Jeśli jednak dopiero rozpoczynasz przygodę z tymi nietypowymi urządzeniami, z pewnością godne uwagi są wskazówki, które znajdują się w tym poradniku. Czym dokładnie jest konto Apple ID? W jaki sposób możemy skutecznie zabezpieczyć to konto? Jak założyć konto Apple ID? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Co to jest konto Apple ID?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie Apple ID, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewne konto, które umożliwia korzystanie z wielu usług i produktów firmy Apple. Do najważniejszych z nich możemy zaliczyć FaceTime, iMessage, iCloud, Mac App Store, App Store, iTunes Store, a także wiele innych. Takie konto umożliwia zebranie naszych wszystkich aktywności w jednym miejscu. Dzięki czemu zmiana urządzenia na nowe nie będzie problematyczna, bowiem wszelkie modyfikacje możemy bez większych problemów zaimportować na nowy sprzęt. Co prawda nie ma konieczności posiadania konta Apple ID podczas użytkowania produktów tej firmy, jednak bez niego nie będzie możliwe korzystanie z wielu funkcji, dlatego jest to rozwiązanie, z którego korzystają właściwie wszyscy. Warto wiedzieć, że nie posiadając popularnego identyfikatora Apple nie jesteśmy w stanie pobierać, a także instalować aplikacji. Dodatkowo nie kupimy żadnych treści multimedialnych. Pamiętajmy również o tym, że nie wyślemy i nie odbierzemy wiadomości iMessages. Jeśli nadal nie rozumiemy, w jaki sposób działa konto Apple ID, możemy udać się do serwisu Apple.

Zobacz również:

W jaki sposób skutecznie zabezpieczyć konto Apple ID?

Szukając oficjalnych poradników na temat tego, jak założyć konto Apple ID, specjaliści zalecają skorzystanie z silnego hasła. Aby skutecznie zabezpieczyć konto, należy wymyślić ciąg składający się z minimum ośmiu znaków (należy uwzględnić wielkie litery, a także cyfry). Pomimo wszystko warto dodatkowo zastosować znaki specjalne, takie jak znaki zapytania, wykrzykniki czy małpy. Pamiętajmy o tym, aby ciąg znaków był nietypowy. Zamiast cyfr “12345” możemy chociażby pokombinować z kolejnością, tworząc “35124”, co z pewnością utrudni hakerom wkradnięcie się na nasze konto. Jednak hasło to nie jedyny sposób na to, aby zabezpieczyć konto Apple ID. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być dwustopniowe uwierzytelnianie. Na czym polega ta metoda? Kiedy będziemy próbowali zalogować się na nasze konto Apple ID, wówczas konieczne okaże się podanie czterocyfrowego kodu. Pojawi się on na ekranie naszego sprzętu, na którym jesteśmy zalogowani. Jeśli tego typu działania sprawiają nam jakiekolwiek trudności, strzałem w dziesiątkę może okazać się odwiedzenie serwisu Apple. Specjaliści udzielą nam niezbędnych wskazówek, na podstawie których zabezpieczenia konta Apple ID nie będzie problematyczne. Nie zapominajmy również o regularnej zmianie hasła. 

W jaki sposób założyć konto Apple ID?

Zastanawiasz się, w jaki sposób szybko i skutecznie założyć konto Apple ID? Wbrew pozorom nie jest to czynność, która wymaga dużego stopnia znajomości. W praktyce należy odwiedzić MójApple ID. Cały proces rejestracji jest zupełnie bezpłatny, a dodatkowo przejrzysty. Nie musimy posiadać karty kredytowej, co z pewnością jest godne uwagi. Nie obędzie się jednak bez posiadania prawidłowego adresu mailowego. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto wybrać się do serwisu Apple, w celu uzyskania pomocy. Istnieją także inne sposoby, dzięki którym utworzenie identyfikatora Apple ID nie będzie problematyczne. Zakupując nowe urządzenie często taką możliwość mamy podczas konfiguracji urządzenia z systemem iOS, zaraz po uruchomieniu. Jeśli mamy problem z konfiguracją, warto odwiedzić serwis Apple. Możliwe jest także założenie konta Apple ID za pośrednictwem iTunes. Jak tego dokonać? W pierwszej kolejności otwieramy aplikację iTunes. Następnie sprawdzamy czy posiadamy jej najnowszą wersję. Aby to zrobić, należy wejść do App Store i sprawdzić czy możliwe jest dokonanie jakiejkolwiek aktualizacji. Jeśli tak- decydujemy się na nią. W następnym kroku, z górnego paska menu, wybieramy opcję “Konto”. Po chwili powinna pojawić się opcja “Zaloguj się”, na którą należy kliknąć. Teraz naszym oczom ukażą się warunki i zasady polityki prywatności Apple. Należy je zaakceptować. W następnej kolejności wypełniamy niezbędne dane, bez których utworzenie konta na Apple ID nie powiedzie się. Możliwe jest (ale niekonieczne) dodanie karty debetowej, jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem plików multimedialnych. Po chwili na naszą skrzynkę mailową powinna dotrzeć wiadomość od Apple. Zostaniemy poproszeni o weryfikacje konta. W praktyce musimy wejść w link podany w wiadomości. UWAGA! Zwróćmy uwagę na to czy nadawcą wiadomości na pewno jest firma Apple, bowiem w sieci często rozsyłane są fałszywe linki, które mają na celu wyłudzenie danych. Jeśli zakładanie konta sprawia nam trudności, możemy skontaktować się z serwisem Apple.