Zalety waporyzacji

 Vaporizer  to urządzenie, którego zadaniem jest podgrzanie ziół do temperatury, w której odparują z nich substancje aktywne. Produktem procesu waporyzacji jest vapor, czyli para mająca w sobie substancje aktywne pochodzące z roślin. Nie ma w niej szkodliwych dla naszego zdrowia substancji smolistych, tlenku węgla oraz produktów ubocznych procesu spalania, które mogą być nawet rakotwórcze. Poznaj najważniejsze zalety inhalacji z użyciem vaporizera.

1. Zdrowie

Główną zaletą korzystania z vaporizera, jest to, iż inhalacja jest o wiele zdrowsza, aniżeli tradycyjne palenie suszu. Vaporizer podgrzewa zioła, aż do chwili, kiedy odparują z niej cenne dla naszego zdrowia substancje aktywne. Roślina nie zostaje spalona, więc nie uwolnią się z niej szkodliwe toksyny czy tlenek węgla. W trakcie spalania konopi, według badań w wytwarzanym dymie znajduje się jedynie 12 procent substancji dobroczynnych dla naszego organizmu. Reszta z nich to substancje wpływająca nie korzystnie na nasze zdrowie. Jak widać, nie warto więc palić suszu, lepszym wyjściem jest stosowanie inhalacji. W procesie spalania dochodzi także do zniszczenia esencji kannabinoidów, nie działamy więc korzystnie na nasze zdrowie, wręcz przeciwnie. Warto wiedzieć, iż w przypadku inhalacji, zawartość kannabinoidów w parze wynosi aż 95 procent, a resztę stanowi nietoksyczny olejek znajdujący się w konopiach, jak i w wielu pozostałych roślinach. Para tworząca się, w trakcie inhalacji jest więc o wiele zdrowsza od dymu.

2. Oszczędność pieniędzy

Vaporizery działają nie tylko bardzo efektywnie, uzyskując z suszu tylko najlepsze składniki, ale także zapewniają o wiele wyższą skuteczność (o 30-40 procent wyższa niż podczas palenia). Dzięki temu, do inhalacji stosuje się mniejszą ilość wsadu, która pozwala uzyskać podobne efekty. Jesteśmy w stanie zaoszczędzić więc wiele pieniędzy. Kosztowne urządzenie w postaci vaporizera, po jakimś czasie samo się nam zwróci, więc na pewno warto w niego zainwestować. To jak szybko zakup urządzenia zwróci się, zależy przede wszystkim od tego, jak często będziemy z niego korzystać.

3. Odmienne rezultaty

Waporyzacja daje nam odmienne efekty, aniżeli palenie suszu. Inhalacja daje nam więcej energii, a jej efekty działają dłuższy czas. Do naszego organizmu przedostaje się bowiem większa ilość kannabinoidów, aniżeli w przypadku palenia. Należy jednak mieć na uwadze, iż odczucie działania ziół po waporyzaci następuje nieco wolniej, jednakże na pewno warto na niego zaczekać.

4. Smak

Vaporizer umożliwia uzyskanie z ziół ich intensywny zapach oraz smak. Natomiast wdychanie dymu nie jest zbytnio przyjemne. Vaporyzowane zioła smakują doskonale i z tego względu ten proces jest coraz bardziej ceniony i wybierany, jako alternatywa dla palenia. Uzyskujemy w trakcie niego z suszu tylko to, co najlepsze, możemy cieszyć się doskonałym smakiem i zapachem, co daje nam wiele przyjemności. Dlaczego waporyzowane zioła są tak dobre? Dzieje się tak z tego względu, iż waporyzacja prowadzi do uwolnienia terpenów z podgrzewanego suszu, należących do grupy związków naturalnie w nich występujących, które odznaczają się wyrazistym aromatem i smakiem. W przypadku zwykłego spalania ziół terpeny zostają zniszczone, dlatego nie odczuwamy tak bogatego smaku, a jedynie drażniący dym. Warto więc zmienić bibułki na vaporizer.

5. Brak dymu

Raz na zawsze skończymy z dymem oraz śmierdzącą popielniczką. W trakcie waporyzacji nie dochodzi do tworzenia się wiszącego, gęstego dymu, tak jak to bywa w trakcie spalania zioła. Vaporizator nie tworzy substancji smolistych czy pozostałych szkodliwych związków. Dym często przenika przez nasze rzeczy albo ubrania, z tego względu i my czasem niezbyt ładnie pachniemy. Zaletą pary waporyzacyjnej jest to, iż po paru sekundach rozprasza się, wyczuć ją mogą jedynie osoby przebywające bardzo blisko. Nie wnika ona również w nasze rzeczy, ubrania. Zapach po jakimś czasie całkowicie znika. Nasz dom w końcu nie będzie śmierdział dymem.

6. Pełna dyskrecja

Zapach tworzący się w trakcie inhalacji nie da się skojarzyć z ziołem. Para nie roznosi się również zbyt daleko, więc trudno będzie ją zauważyć niepowołanym osobom. Za pomocą vaporizera przenośnego możemy palić wszędzie. To świetna opcja, jeśli zdecydowaliśmy się zmienić palenie na waporyzację. Vaporizer pozwala nam na pełną dyskrecję, to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy korzystać z wielu drogocennych zalet zioła, a przy tym nie dzielić się naszymi upodobaniami z bliskimi.

7. Prostota dozowania wsadu

W trakcie używania vaporizera mamy możliwość na świetną kontrolę procesu dawkowania suszu. Wiele wysokiej jakości urządzeń ma na wyposażeniu specjalne kapsułki dozujące. Pozwalają one na pełną kontrolę tego, ile suszu wkładamy do kapsułki i jak szybko do zużywamy. Kiedy zakończymy sesję, możemy sprawdzić, czy cała kapsułka została zużyta, czy nie. Konwencyjne vaporizery posiadają również funkcję, dokładnego i równomiernego podgrzewania ziół. Nie musimy więc obawiać się, iż jakaś ich część zostanie zmarnowana. Wsad zostanie jak najlepiej i najdokładniej wykorzystany.