Dlaczego warto ubezpieczyć swoją firmę?

Prowadzenie własnej firmy to marzenie wielu ludzi. Chcemy mieć własny biznes, zarabiać większe pieniądze, realizować się zawodowo. Wszystko wydaje się być takie piękne, cudowne i wspaniałe, a tak naprawdę nie znamy często drugiej strony medalu. Nie wszystko bowiem takie kolorowe jest. Własna firma to szereg obowiązków, to ogrom ciężkiej pracy, często działania 24 godziny na dobę, a nie tylko osiem godzin dziennie. Do tego stres, zobowiązania, presja czasu i różnego rodzaju zdarzenia, jakie mogą pojawić się po drodze http://www.wycena-oc.pl/oc-firmy-budowlanej/. No właśnie – o tym wszystkim jak najbardziej należy pamiętać. Czy jest jednak szansa na to, aby w jakikolwiek sposób się zabezpieczyć? Czy można wybrać rozwiązanie, dzięki któremu właściciel firmy będzie miał większą swobodę i ,,biznesowy luz”?

 

Ubezpieczenie OC firmy

Jedną z najlepszych opcji, na jakie na pewno powinien postawić dosłownie każdy właściciel firmy jest ubezpieczenie OC. Jest to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, dzięki której przedsiębiorca chroniony jest przed różnego rodzaju sytuacjami losowymi, jakie mogą zdarzyć się po drodze, a na które często zupełnie nie ma wpływu. Firmy ubezpieczeniowe oferują nam różnego rodzaju rozwiązania, dzięki którym możemy czuć się pewniej, prowadząc własną firmę https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ocp-przewoznika/gdynia/. Wiadomo przecież, że nie zawsze jesteśmy winni konkretnej sytuacji. Jeśli na przykład mamy działalność gospodarczą i realizujemy budowę dużego obiektu, mamy wyznaczony czas, w którym to dana budowa musi zostać zakończona. Ale przypuśćmy, wcześniej niż zamierzaliśmy pojawiły się przymrozki, które całkowicie uniemożliwiły nam wykonywanie określonego etapu prac budowlanych. To wszystko sprawia, że stojąc, termin końca inwestycji znacząco się oddala. W umowie mamy jednak podaną datę jej końca i musimy się wywiązać z tego, bo w przeciwnym wypadku będziemy musieli zapłacić duże odszkodowanie lub nasza faktura zostanie obniżona o konkretną sumę lub procent z tej sumy głównej. I jak tu działać, skoro jesteśmy zablokowani przez pogodę i nie możemy tak naprawdę zrobić nic? Jak przeskoczyć pewne rzeczy, na które absolutnie nie mamy żadnego wpływu? Bez wątpienia idealną opcją jest ubezpieczenie OC. Choć nie mamy wpływu na pewne rzeczy, w przypadku braku ubezpieczenia musimy niestety ponieść tego konsekwencje http://www.wycena-oc.pl/ubezpieczenie-na-zycie/. Jeśli zaś chodzi o obecność takiej polisy, wtedy zupełnie niczym nie musimy się martwić, ponieważ w sytuacji, w której będziemy poszkodowani nie z naszej winy, wszystkim zajmie się za nas ubezpieczalnia, a koszty zostaną pokryte właśnie przez nią. W innej sytuacji mamy tak, że prowadzimy firmę transportową i wozimy towary do sklepów w całej Polsce. Niestety, nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, że coś może się stać na drodze, prawda? Wypadek samochodowy, korki z powodu zablokowania drogi. Bez ubezpieczenia straty w postaci nie dostarczenia zamówienia na czas, musi pokryć sam właściciel firmy i są one często naprawdę bardzo duże. Podobnie jest w sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia towarów przewożonych w wyniku wypadku lub gdy te zostaną skradzione na przykład podczas snu kierowcy na parkingu. Poprzez ubezpieczenie OC  można jak najbardziej postawić na pewność, że nie będziemy odpowiedzialni za sytuacje, które nie są absolutnie naszą winą. Czy warto więc wybrać ubezpieczenie dla firmy? Jesteśmy przekonani o tym, że jak najbardziej tak i nie mamy co do tego absolutnie żadnych wątpliwości. 

 

Zobacz również:

 

Jak znaleźć idealne ubezpieczenie OC?

Rynek ma nam do zaoferowania różnorodne ubezpieczenia, które kierowane są dla firm. Zadaniem właścicieli firm powinno być to, aby odpowiednio chronić interesy swojego przedsięwzięcia. Składki za ubezpieczenie nie są tak wysokie, by nie móc sobie na nie pozwolić, a po co ryzykować, jeśli różne sytuacje mogą się zdarzyć tak naprawdę na każdym kroku? Ilość dostępnych na rynku w segmencie ubezpieczeń produktów jest naprawdę ogromna, a to sprawia, że każdy właściciel firmy może wybrać dla siebie idealne, dopasowane do niego właśnie rozwiązanie. To, co sprawdzi się dobrze u jednego właściciela, niekoniecznie będzie dobrym u innego i to właśnie jak najbardziej należy mieć na uwadze. Na co więc zwrócić uwagę dopasowując do siebie ofertę? Podstawą jest na pewno ustalenie sumy gwarantowanej dla danej firmy, określenie składki miesięcznej, jaką chcemy zapłacić za dane ubezpieczenie, a do tego również i wskazanie zakresu, który takie ubezpieczenie OC będzie obejmować https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ocp-przewoznika/bialystok/. Najważniejsze jest to, aby idealnie dostosować ofertę właśnie pod siebie, będąc z niej w pełni zadowolonym. Nie powinniśmy absolutnie decydować się na pierwszą, lepszą opcję, ale porównać kilka propozycji, zestawić je ze sobą, a następnie postawić na to, co okaże się być po prostu najbardziej trafione Możemy skorzystać z wyboru ubezpieczenia przez internet lub postawić na osobistą wizytę w centrum ubezpieczeń. W każdym przypadku jednak podstawą jest wybranie dla swojej firmy tego, co okaże się być po prostu doskonałe.

Full Polisa Łukasz Wnuk
Promienna 33B
05-200 Marki
609 103 308
www.fullpolisa.pl/