Jakie preparaty do obuwia wybrać?

Jakie preparaty do obuwia wybrać?

Jakie preparaty do obuwia wybrać? Specjalista podolog musi mierzyć się z najróżniejszymi problemami i dolegliwościami swoich pacjentów. Co ciekawe, wiele z nich, posiada zaskakująco prostą przyczynę, jaką jest nieodpowiednio dobrane obuwie, noszenie za ciasnych, ale także słabej jakości butów, niedostateczne dbanie o czystość obuwia. Jak więc skutecznie dbać zarówno o stopy, jak i o buty, w których regularnie chodzimy? 

Odpowiednie obuwie a zdrowe stopy

Dlaczego tak ważne jest właściwe dopasowywanie zarówno jakości, jak i rozmiaru noszonych butów oraz ich odpowiednia pielęgnacja? Obuwie, w którym chodzimy, staje się dla naszych stóp miejscem, w którym nierzadko zamknięte są przez kilka godzin. Przykładem tego są chociażby buty, w których chodzimy do pracy, ale także obuwie sportowe, noszone podczas treningu czy pieszej wycieczki. Regularny, nadmierny ucisk lub tarcie na powierzchnię stopy spowodować może jej uszkodzenie. To z kolei uruchamia mechanizmy obronne naskórka, któryaby uchronić się przed kolejnymi uszkodzeniami zaczyna namnażać swoje komórki, które następnie nawarstwiają się, wysychają i twardnieją. W ten sposób na powierzchni stopy tworzą się charakterystyczne zgrubienia i odciski. 

Noszenie za ciasnych i nieoddychających butów, nieczyszczonych i niedezynfekowanych przez dłuższy czas, może z kolei spowodować nadmierne pocenie się stopy, a w rezultacie pojawienie się problemu pękających pięt, wrastających paznokci, modzeli, a nawet infekcji grzybiczej. 

Jeżeli nie wiemy, w jaki sposób odpowiednio zadbać o czystość swojego obuwia, a co za tym idzie także bezpieczeństwo i kondycję swoich stóp, warto zgłosić się po pomoc do doświadczonego specjalisty. Podolog podpowie nam, jakich preparatów do obuwia https://kerpro.pl/najskuteczniejsze-preparaty-do-obuwia/ używać, co więcej, jak stosować je poprawnie.

Preparaty do butów najważniejsze informacje 

W asortymencie sklepów i hurtowni podologicznych znaleźć można szeroki wybór profesjonalnych i skutecznych preparatów do obuwia. Są to produkty przeznaczone do samodzielnego stosowania w domu, w pełni bezpieczne i proste w użyciu. Główne cele stosowania tego rodzaju preparatów to:

  • utrzymanie właściwego poziomu czystości obuwia,
  • absorbowanie potu i redukcja nieprzyjemnego zapachu,
  • usuwanie resztek naskórka, zalegające w zakamarkach obuwia,
  • hamowanie rozwoju grzybów i bakterii. 

Wybierając preparat do butów, należy zwrócić szczególną uwagę zarówno na jego jakość, jak i przeznaczenie. Nieumiejętne dopasowanie środka oraz jego działania do indywidualnych potrzeb może bowiem skutkować efektem wręcz odwrotnym do zamierzonego. Na przykład osoba cierpiąca na nadpotliwość stóp nie powinna raczej stosować mocno nawilżających, rozmiękczających skórę preparatów. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z podologiem, który pomoże w dobraniu odpowiednich preparatów o właściwym działaniu. 

W codziennej pielęgnacji obuwia i stóp najlepiej sprawdzają się popularne spraye, które odznaczają się nie tylko wysoką skutecznością, ale także dużą wydajnością i łatwością użytkowania. Ich stosowanie opiera się na czterech podstawowych krokach. Na samym początku, przed użyciem sprayu, należy mocno wstrząsnąć pojemnikiem, tak aby wszystkie składniki preparatu dobrze się połączyły. Następnie należy rozpylić spray wewnątrz butów, pamiętając o zachowaniu odpowiedniej odległości między końcem dyszy a obuwiem. Spryskane buty należy pozostawić na noc do wyschnięcia, a następnie powtórzyć czynność rano, przed ich założeniem. 

Polecane preparaty do obuwia

Popularnym i szczególnie chętnie polecanym przez podologów sprayem do butów jest Prontoman Protect. To nowoczesny preparat mineralny, który nie tylko neutralizuje nieprzyjemne zapachy i skutecznie absorbuje pot, ale także chroni stopy przed infekcją grzybiczą. Produkt ten stosować można zarówno w ramach profilaktyki, jak i jako dodatkowe wsparcie w terapii grzybicy oraz innych infekcji. Preparat sprawdza się w trudnych przypadkach terapii stóp nieodpornych na grzybicę oraz infekcje bakteryjne i wirusowe, co więcej, może one być stosowany na niemal każdy rodzaj butów. Spray do butów Prontoman to roztwór mineralny, który może być stosowany do ochrony butów sportowych, ale i eleganckich, także butów skórzanych; mogą stosować go dorośli i dzieci, a także diabetycy oraz alergicy. Produkt nie zawiera alkoholu i formaldehydu, co więcej został starannie przetestowany dermatologicznie. Dzięki swoim szczególnym właściwościom spray ten jest w stanie usunąć do 99% niepożądanych drobnoustrojów z powierzchni obuwia. 

Środkiem do butów i stóp, który doskonale sprawdzi się w przypadku regularnej pielęgnacji, jest także prosty lecz skuteczny antyperspirant. Produkt ten, często niedoceniany, jest w stanie skutecznie poradzić sobie z nadmierną produkcją potu, zarówno u osób aktywnych, jak i pacjentów borykających się z problemem nadpotliwości. Należy jednak pamiętać, aby wybierać antyperspiranty przeznaczone do butów i stóp, gdyż będą one znacznie skuteczniejsze oraz bezpieczniejsze niż środki o działaniu i przeznaczeniu bardziej ogólnym. 

Regularne stosowanie odpowiednich, wysokiej jakości preparatów do butów, a także noszenie właściwie dopasowanego obuwia to sposób na zdrowe i estetyczne stopy!

Satin podolog Warszawa
Podleśna 7
01-673 Warszawa
228334787
www.satin.pl
Kerpro sklep podologiczny
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1
01-882 Warszawa
223546332
www.kerpro.pl