Dentysta Szczecin

Dentysta Szczecin

Dentysta Szczecin: leczenie implantologiczne jest bezpieczne, skuteczne i korzystne dla wyglądu, zdrowia i naszego samopoczucia. Mimo to istnieje wiele mitów na temat implantów. W poniższym artykule postaramy się opisać najczęściej powtarzane mity na temat implantów zębowych. Dentyści polecają implanty dentystyczne jako jeden z najlepszych sposobów na uzupełnienie brakujących zębów.

Ten rodzaj leczenia jest odpowiedni nie tylko dla osób, które chcą spać z pojedynczymi zębami, ale także dla osób całkowicie bezzębnych. Jednak duża liczba pacjentów odkłada decyzję o leczeniu implantologicznym na później. Z czego tak naprawdę pochodzi? Przede wszystkim może to sprawić, że będzie niepotrzebne z powodu braku wiedzy i złej opinii na ten temat – jak przekona się poniższy artykuł, nie ma też powodów do obaw.

Każdy implant jest tej samej jakości, niezależnie od ceny

W większości przypadków implanty dentystyczne https://doboszimplanty.pl/cennik/ są wykonane z tytanu. Nie oznacza to jednak, że nie ma między nimi żadnej różnicy. Na przykład ich jakość zależy od tego, czy producent zainwestuje w odpowiednie testy sprawdzające ich trwałość. W tym przypadku bardzo ważna będzie również dokładność wykonania implantu. Istnieje jednak wiele innych czynników, które wpływają nie tylko na wyższą cenę, ale również na jakość gotowych implantów. Zawsze możesz uzyskać więcej informacji na ten temat, idąc do dentysty.

Implanty dentystyczne nie są bardzo trwałe

Dentysta Szczecin
Dentysta Szczecin

Implantologia to stale rozwijająca się dziedzina, która oferuje nam coraz lepsze rozwiązania. Dzięki temu wszczepiane dziś implanty są wysokiej jakości i znane są ze swojej trwałości. W wielu przypadkach zapewniają rozwiązanie na całe życie. Ważne jest, aby dbać o nie w taki sam sposób, jak o zęby naturalne. W tym celu należy zwracać uwagę na odpowiednią higienę jamy ustnej i regularnie przeprowadzać badania kontrolne. Warto również dwa razy w roku odbyć zabieg higieniczny w gabinecie stomatologicznym.

Każdy dentysta poradzi sobie z implantami

Wszczepianie implantu może być bezpiecznie wykonane tylko przez dentystę posiadającego wiedzę i praktykę oraz oczywiście odpowiednie kwalifikacje. Najlepiej radzą sobie lekarze stomatolodzy, którzy ukończyli studia podyplomowe i uzyskali tytuł akademicki Master of Science in Oral Implantology. W naszym kraju ma go niewielu dentystów.

Wstawienie implantu to długi proces

Wprowadzenie implantu trwa stosunkowo krótko. Dentyści w Szczecinie zwykle zajmują kilka minut, ale wykonanie tego zabiegu może zająć nawet godzinę. Jednak po upływie 7-10 dni od momentu implantacji pacjent udaje się do gabinetu na kontrolę, podczas której stomatolog stomatolog-24.com.pl/stomatolog-szczecin/ sprawdzi proces gojenia i zdejmie szwy. Połączenie implantu z kością trwa zwykle 3-6 miesięcy. W tym czasie możesz użyć specjalnego wypełnienia czasu.

Implanty mogą powodować reakcje alergiczne

Oczywiście większość implantów dentystycznych jest wykonana z tytanu. Nasz organizm bardzo dobrze toleruje ten surowiec. Nie powoduje reakcji alergicznych u większości pacjentów, a uczulenie tą substancją jest niezwykle rzadkie. W takim przypadku lekarz implantolog może zastosować implanty cyrkonowe.

Implantacja powoduje ból

To najczęstszy stereotyp, który nie ma żadnego realnego zasięgu. Z powodu tego przekonania wiele osób zbyt późno idzie do dentysty. Właściwie nie ma się czego obawiać, ponieważ znieczulenie jest zawsze stosowane podczas zabiegu. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny i nie powoduje dyskomfortu.

Osoby starsze nie stosują terapii transplantacyjnej

Implanty https://doboszimplanty.pl umieszcza się również u osób starszych. Być może barierą dla zabiegu jest stan zdrowia, a nie sam wiek pacjenta. Jeśli jego stan ogólny jest dobry i nie ma przeciwwskazań do zabiegu, lekarze mogą przepisać implanty.

Implanty dentystyczne są barierą dla MRI

Nie ma dowodów na to, że są szkodliwe dla zdrowia podczas badania MRI. Jednak przed wykonaniem tego testu powinieneś poinformować lekarza, że ​​masz implanty dentystyczne.

Implanty nie mogą być wykonywane bez zębów

Implanty są najbardziej polecanym zabiegiem dla osób, które straciły wszystkie zęby. Implant https://www.schronisko.edu.pl/dentysta-szczecin/ jest bardzo stabilny, a przymocowana do niego proteza jest nieruchoma i w ogóle się nie chwieje. Dzięki temu pacjent może bez problemu mówić, żuć jedzenie i odzyskiwać zdolność swobodnego uśmiechu, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na poprawę jakości życia i samooceny.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl