Ile bierze lakiernik za pomalowanie elementu

Ile bierze lakiernik za pomalowanie elementu

Ile bierze lakiernik za pomalowanie elementu. Usługi lakiernicze są obecnie bardzo popularne. Wynika to z faktu, iż technika malowania proszkowego ma bardzo szerokie zastosowanie. Oczywiście wykorzystywana jest przede wszystkim przy różnego typu elementach stalowych, także w warsztatach samochodowych. Jednak również branża meblarska wykorzystuje fronty lakierowane, które są estetycznym, wytrzymałym uzupełnieniem różnego typu mebli.

Bardzo popularne są pełne zabudowy kuchenne, w których tego rodzaju rozwiązania, tak samo w kolorystyce białej, jak również czarnej są powszechnie wykorzystywane. Szereg usług lakierniczych świadczy profesjonalna lakiernia, która posiada wykwalifikowaną kadrę pracowników, jak również odpowiednio zorganizowaną przestrzeń. Jakie są niezbędne elementy w tego rodzaju warsztacie?

W jaki sposób wyposażyć zakład lakierniczy?

Ile bierze lakiernik za pomalowanie elementuTrzeba pamiętać, iż malowanie przy użyciu specjalnego pistoletu wiąże się z wysokim zanieczyszczeniem powietrza. Wynika to, iż w trakcie malowania zwiększa się ilość drobinek lakieru, które mogą utrudniać pracę, jak również stanowić zagrożenie dla zdrowia pracowników. Dlatego tak ważne jest, aby posiadali oni odpowiedni ubiór, w tym okulary ochronne, czy maski filtrujące powietrze. Dobry blacharz jednak wie, iż to nie wszystko. Trzeba w odpowiedni sposób zorganizować przestrzeń, wykorzystując w tym celu rozwiązania, jakie producenci ścianek lakierniczych przewidują dla swoich klientów.

Czym są ścianki lakiernicze?

Z uwagi, iż w trakcie pracy bardzo mocno wzrasta zanieczyszczenie powietrza, bardzo ważne jest, aby zastosować rozwiązania, które przekładają się na jego filtrację. Ścianki lakiernicze wyposażone są w system odciągu powietrza, w którym wbudowane są filtry. Najczęściej wykorzystuje się te kartonowe i węglowe, które, dzięki swojej strukturze, doskonale wyłapują nawet małe drobinki lakieru. Z drugiej natomiast strony istotne jest, aby regularnie przeprowadzać inspekcje filtrów oraz wymieniać je, w celu zachowania funkcjonalności wyciągu powietrza. Innymi elementami w przypadku tego rodzaju elementów jest oświetlenie, które ułatwia pracę w zaciemnionych pomieszczeniach. Dodatkowo ścianki odgradzają miejsce pracy od pozostałej części warsztatu, dzięki czemu przemieszczanie się rozpylonego lakieru jest mocno ograniczone.

 

Jakie są ceny lakierników samochodowych

To, jaki będzie koszt lakierowana w dużej mierze zależy od zakresu prac, jaki należy przeprowadzić. Popularne naprawy powypadkowe wiążą się nie tylko z samym lakierowaniem, czy szpachlowaniem pojazdu. Często trzeba przeprowadzić szereg innych czynności, które sprowadzają się do wymiany poszczególnych elementów silnika, czy innych podzespołów, co rzutuje na całościowy koszt takiej usług. W dalszym jednak ciągu, osoby, które posiadają nowsze modele prac decydują się na tego rodzaju usługę. Wynika to z faktu, iż całkowita kwota za naprawę w dalszym ciągu jest znacznie niższa, niż zakup nowego pojazdu. Trzeba również pamiętać, iż jeśli ktoś nie był sprawcą wypadku, koszty związane z usunięciem uszkodzeń pokryte są z ubezpieczenia.

Niewielkie prace lakiernicze

Naprawa blacharska samochodu niekoniecznie musi być związana z wypadkiem. Bardzo częstym zdarzeniem drogowym, które właściwie ma miejsce na parkingu, czy w trakcie powolnej jazdy, jest zarysowanie pojazdu. W tym przypadku trzeba pamiętać, iż lakier pełni także funkcję ochronną i zapobiega korozji. Brak lakieru naraża karoserię na poważniejsze uszkodzenia, które mogą być nieodwracalne lub wymagać większego nakładu pracy. Często zdarza się, iż kierowca przerysował lusterko. Lakierowanie takiego elementu to koszt około 100 złotych. Nieco wyższe kwoty dotyczą elementów takich, jak zderzaki, ponieważ mogą sięgać nawet 300 złotych. Innymi elementami, które są oddawane do zakładu blacharskiego, to drzwi. To, jaki będzie finalny koszt usługi w dużej mierze zależne jest od tego, czy element ten ma być lakierowany, czy widoczne są także wgniecenia, które trzeba naprawić.

Renowacja aut zabytkowych

Pasjonaci motoryzacji często decydują się na zakup zabytkowych pojazdów, które wymagają szczególnej troski i uwagi. Tego typu osoby często biorą udział w zjazdach i wystawach, na których bardzo ważny jest estetyczny wygląd auta. Jak wiadomo wraz upływem lat karoseria traci na intensywności kolorów dlatego renowacja aut zabytkowych to usługa, której koszty niejednokrotnie są wyższe, niż w przypadku standardowych aut. Jest to związane przede wszystkim z odpowiednim podejściem do tego typu pojazdów.

Polecamy :

 

Czy warto lakierować zabytkowe auta?

Jeśli samochód w dalszym ciągu jest sprawny, a jego właściciel bierze udział w zjazdach, z pewnością zadbany samochód, zadbany i elegancki, prezentuje się o wiele lepiej, niż zniszczone, stare auto. Trzeba pamiętać, iż cena samochodów zabytkowych jest coraz wyższa. Podczas ich sprzedaży, czy prezentacji, nienaganny wygląd jest dodatkowym atutem. Dodatkowo samochody tego rodzaju pełnią także funkcję reprezentatywną, a ta jest mocno związana z ich wyglądem. Dlatego warto zdecydować się na renowację zabytkowych samochodów.

RR AUTO wgniecenia
ul. Szczawiowa 54c
70-010 Szczecin
+48 517 077 207
www.wgniecenia.szczecin.pl