Najpiękniejsze europejskie miasta, które musisz odwiedzić!

Wczasy za granicą od dawna przestały być synonimem luksusu i bogactwa – pozwolić sobie na nie może coraz większa grupa Polaków. I o ile popularne kierunki wycieczek to państwa takie jak Turcja, Egipt, Stany Zjednoczone czy egzotyczne kraje azjatyckie, to właśnie Europa pozostaje na szczycie zagranicznych wojaży polskich turystów. Które europejskie miasta https://wakacjenasardynii.pl/blog/najlepsze-hotele-na-sardyni/ warto wziąć pod uwagę przy planowaniu wczasów za granicą?

Londyn, Wielka Brytania

Miłośnikom historii i geografii nie trzeba chyba tłumaczyć, dlaczego Londyn jest obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Europy. Stolica Zjednoczonego Królestwa oferuje turystom setki fascynujących zabytków i obiektów kulturalnych, które doskonale obrazują burzliwą historię powstania i upadku imperium, nad którym niegdyś nie zachodziło słońce.

Lista miejsc do zobaczenia w Londynie jest długa. Koniecznie warto zobaczyć Pałac Buckingham, siedzibę brytyjskiego monarchy, Tower of London, Tower Bridge, średniowieczne Opactwo Westministerskie oraz górującego nad miastem Big Bena. Miłośnicy obiektów sakralnych powinni odwiedzić Katedrę św. Pawła, a wielbiciele sztuki galerię Tate Modern oraz British Museum wypełnione po brzegi starożytnymi artefaktami. Warto także wspomnieć o Królewskim Obserwatorium w Greenwich, Muzeum Historii Naturalnej, Trafalgar Square, Muzeum Figur Woskowych Madam Tussaud oraz Muzeum Sherlocka Holmesa mieszczącym się na 221b Baker Street.

Paryż, Francja

wakacje w Europie

 Miasto zakochanych od dekad konkuruje z Londynem o miano najpiękniejszej europejskiej stolicy. I choć Paryż oferuje nieco mniej atrakcji turystycznych, wyjazd za granicę bez odwiedzenia miasta katakumb to zły pomysł. Miłośnicy klimatycznych kawiarni, przestronnych uliczek oraz modnych sklepów czuć się będą w stolicy Francji jak w domu!

Podczas pobytu w Paryżu zdecydowanie warto zobaczyć dwa symbole miasta: słynną na cały świat Wieżę Eiffla, a także znajdujący się na placu De Gaulle’a Łuk Triumfalny, zbudowany ku czci poległych podczas wojen napoleońskich. Paryż pełen jest przykładów wybitnej sztuki sakralnej – turyści odwiedzić mogą piękną Bazylikę Sacre-Coeur czy pełen przepychu i pięknych nagrobków cmentarz Pere-Lachaise. Niestety w wyniku niefortunnego pożaru słynna katedra Notre-Dame jest niedostępna dla turystów. Miłośnicy sztuki klasycznej koniecznie muszą odwiedzić Luwr, a sztuki współczesnej Centrum Pompidou. A po całodziennym zwiedzaniu warto usiąść na Polach Elizejskich by kontemplować leniwie zachodzące słońce… Warto pamiętać, by następnego dnia wcześnie wstać i odwiedzić Wersal!

Wiedeń, Austria

Choć w stolicy Austrii próżno szukać światowej sławy zabytków, Wiedeń wciąż pozostaje piękną perłą europejskiej architektury. Miasto to jest jednym z centrum światowej dyplomacji, nie bez powodu zresztą odbywał się tutaj słynny Kongres Wiedeński, na który zjechali przedstawiciele państw z całej Europy. 

Podczas wizyty w Wiedniu koniecznie należy odwiedzić symbol miasta, majestatyczną Katedrę św. Szczepana, której budowa ruszyła w XII wieku. Wiedeń nazywany jest także miastem pałaców – Schoenbrunn, Hofburg i Belvede to jedynie nazwy trzech najpiękniejszych spośród wielu. Warto także odwiedzić Wieżę Dunajską i z jej szczytu podziwiać panoramę miasta. W Wiedniu znaleźć można także dziesiątki wysoko ocenianych restauracji, w których zjeść można iście królewski posiłek!

Praga, Czechy

Wczasy za granicą wcale nie muszą wiązać się z dalekimi podróżami. Przykładem tego jest Praga, czyli zdaniem wielu jedno z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych europejskich miast, w których architektura zachodnia łączy się z wpływami słowiańskimi. Podczas II wojny światowej stolica Czech ucierpiała w niewielkim stopniu, dzięki czemu stanowi obecnie obiekt wycieczek z całego świata.

Najważniejsze obiekty turystyczne w Pradze to Zamek w Hradczanach, w którym rezyduje prezydent Czech, Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha, Wieża Prochowa oraz słynny praski zegar astronomiczny. Obowiązkowym punktem programu podczas zwiedzania Pragi powinien być także spacer Mostem Karola czy znajdującą się na hradczańskim zamku Złotą Uliczką. Warto także odwiedzić żydowską dzielnicę miasta, Józefów, i zobaczyć na własne oczy dom, w którym urodził się Franz Kafka.

Budapeszt, Węgry

Jak głosi słynne przysłowie: Polak Węgier dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki. Dlatego też planując wczasy za granicą warto wziąć pod uwagę Budapeszt. Miejsce to pełne jest żywej historii, zarówno tej odległej, jak i współczesnej, związanej z komunizmem.

Podczas odwiedzin w Budapeszcie warto zwiedzić majestatyczny, zbudowany w 1904 roku gmach węgierskiego parlamentu, a także pełen rozmachu Plac Bohaterów, pośrodku którego znajdziemy kolumny m. in. z królem Polski Ludwikiem Węgierskim. Fani architektury średniowiecznej powinni koniecznie odwiedzić Zamek Vajdahunyad oraz Bazylikę Św. Stefana. Interesującym miejscem jest też nieco bardziej nowoczesny Zamek Królewski, a także bajkowa Baszta Rybacka, żywcem wyjęta z filmów Disneya. Wieczorem zaś warto wpaść do Opery Narodowej położonej przy słynnej Alei Andrassy, przy której znaleźć też możemy liczne pomniki i muzea.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl